.

.

New
55 инчи Инфраред екран на допир multipoint екран на допир панел 2 поени IR екран на допир рамка

55 инчи Инфраред екран на допир multipoint екран на допир панел 2 поени IR екран на допир рамка

DEN 6334.00
DEN 6960.00

Стока
Достапно.

Рамки штитови на делови fromthe операција
Супер предности за 55 инчи 2 поени IR multi touch screen : 2 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот USB интерфејс, се Вози бесплатно, plug and play Поддршка на 2 точки на допир под windows7, windows8 и Android систем за Поддршка на еден допир под Linux Систем Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Инфраред Dual/Multi Touch Основни Карактеристики : 2 точки на допир (Multi touch) Поддршка зумирате/одзумирате, орентација на екранот Withstands тешка средини Стабилна, не лебдат калибрација перформанси Vandaproof и абразија-отпорни екрани, идеален за солиден апликации Паралаксата-бесплатна изведба за LCD дисплеи Запечатува против загадувачи Исправен во различни светлосни услови, внатрешна и надворешна
Спецификација
Големина
Општи Големина
15 инчи да се 159 инчен
Се вклопуваат во со
Panel display уред
Перформанси
Допрете Режим
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation)
4096*4096
Линеарноста Грешка
Одговор Брзина
Механички
Метод На Внесување
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект
2.

Детали

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
XT-IR-55-2
Тип:
Инфраред
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Xintai Допир
Производи Статус:
Акции
Големина На Екранот:
55 инчи
Објектот:
55 инфраред екран на допир рамка
Општи Големина:
15 инчи да се 159 инчен
Допрете Режим :
Единствена точка на допир, Мулти-допир, влечете, нацртајте линија, да ротирате, да зумирате/одзумирате
Резолуција(Interpolation):
4096*4096
Линеарноста Грешка:
одговор брзина:
Метод на внесување:
Прст или гумени ракавици рака (гума ,текстил или кожа)
Минимален Допир Објект:
2.5 мм Х 2,5 mm
Вандалот-доказ:
Нема пауза од 1-фунти челик топката намалувањето од 130 cm висока
Стакло:
Без стакло, 4mm отсјај
Свеж

Избор на клиенти