.

.

New
NEWYES 8.5 инчен Црна Цртање Играчки Избрише Таблета Електронска Хартија LCD e-Писател Пишување Таблети со Portablet Водоотпорен Перница

NEWYES 8.5 инчен Црна Цртање Играчки Избрише Таблета Електронска Хартија LCD e-Писател Пишување Таблети со Portablet Водоотпорен

DEN 748.00
DEN 1151.04

Стока
Достапно.


П & НА
1. Ве молиме не го фрли ги батериите во оган или вода.
Вграден-во заменливи копчето ќелија, долго траење на батеријата до 2 години, вие не мора да се грижите за струја.
Лесен и пренослив, совршен за на училиште, канцеларија, за домашна употреба или друга употреба.
Нашите пишување таблета на висок квалитет и задоволителна услуга победи повеќе од 95% од пет-ѕвезда фалат стапка.,LTD е основана во 2012 година, кој се наоѓа во современото меѓународно Шенжен.
Карактеристики :
Притисок осетлив LCD пишување површина го прави вашиот пишување или цртање појави без одлагање. И никогаш нема да се мачам за пребарување на пенкало или молив повторно. Хартија : за деловни луѓе, дизајнери, инженери, професори, студенти и лекари, итн.86 оз
Пакет големина : 22.Прашање : дали Е тоа исто со boogie одбор?
Answer : Да, во функција е иста со boogie одбор
5.Прашање : Дали имате usb или ѕидни држачи
Answer : НЕ,постои монета батеријата внатре, тоа може да се користи за околу 2 години.Предупредување : немојте да се стави производот во вода. Добар помошник за студентите : класа белешки, скици, како и научни равенки за решавање математички проблеми. Лесен и пренослив дизајн го прави совршен за на училиште, канцеларија, за домашна употреба или друга употреба.
Ултра-тенок и компактен дизајн, лесно да се носат и лесно може да се slided во вашиот briefcase, ранец, или други торба.Прашање : Дали има магнети на назад за да го закачите на фрижидерот?
Одговор : Еден леплива, поддржан магнет е сега се вклучени со секоја од овие LCD писмена форма на таблети. Нејзините околу една педа долго и 1/4 инчи широка.
Зошто Да Го Одберете Нас?
Купување Информации
1.
Обезбедување На Квалитет
За основање на високо-квалитетни суровини, преку прецизност систем и прстен по прстен на квалитет, внимателно се создаде серија на LCD писмена форма на таблети.

Детали

Е екран на допир:
No
осветлување:
No
Број На Модел На:
NYWT085
Стрип:
No
Тежина:
110g
WIFI:
No
Димензии (WxHxD):
221*146*4.5 мм(8.7*5.75*0.18 инчи)
На Животниот Век На Батеријата (Час):
>24 часа
екран материјал:
Електронска Хартија
Информации За Батеријата:
Литиум Батерија
Тело Материјал:
Пластични
Капацитетот На Меморијата:
8MB
Големина На Дисплеј:
9
Пакет:
Yes
Bluetooth:
No
Поддршка Тип:
txt
Поддржува Снимање Функција:
No
Резолуција на односот на:
640*480
Екран Тип:
Светла LCD
Бренд Име:
NeWYeS
Оперативен Систем:
Никој
Дисплеј Во Боја:
Црна Пишување
боја:
Бела
Име на производ:
lcd пишување таблета
Бои:
Црна
Големина На Екранот:
8.5 инчен
Производ големина:
221*146*4.5 мм(8.7*5.75*0.18 инчи)
Заменливи Батеријата:
CR2016 Копчето Ќелија
Применливи Употреба:
Деца, Канцеларија на Персоналот, Глуви и неми
Примена:
Цртеж Одбор, Белешки Книги, Пишување Таблета
Најдобра возраст за користење:
6-14 години
Предупредување:
Не се погодни за деца под три години
производ тежина:
110g
Свеж

Избор на клиенти