.

.

New
wiistar HD 1080P 3G hdmi да sdi Конвертор Поддршка SD / HD-SDI / 3G-SDI Сигнали кои Покажуваат hdmi2sdi hdmi да sdi бесплатен превозот

wiistar HD 1080P 3G hdmi да sdi Конвертор Поддршка SD / HD-SDI / 3G-SDI Сигнали кои Покажуваат hdmi2sdi hdmi да sdi бесплатен

DEN 957.00
DEN 1386.24

Стока
Достапно.


HDMI да 3 G SDI конвертор овозможува HDMI сигнали да бидат прикажани на SDI прикажува додека обезбедува висок малку стапки на 2.970 Gbit/s за да ви даде висока резолуција сигнал без било каква загуба. За професионалци ова значи дека сега е полесно да ги конвертирате вашите висока дефиниција HDMI сигнал со аудио до 3 G SDI за долги пренос и прикажување на вашата работа на две 3 G SDI екранот.
Апликации
HDMI сигналот на екранот на SDI екранот(s)
Проширување на HDMI сигнал над 100 далеку да SDI екранот
Каскада HDMI сигнал преку кабел SDI
Карактеристики
Поддржува HDMI мерењето : 480i, 576i, 720p50/60, 1080p 24/25/30, 1080i 50/60, 1080p 50/60
Работа на 2.970 Gbps, 2.970/1.001 Gbps, 1.485 Gbps, 1.485/1.001 Gbps и 270 Mbps
Истовремено се прикаже HDMI извор на SDI прикажува
Интегрирани аудио вградени до 8 CH PCM 48k Hz за HDMI
Авто видео режим на откривање (3 G/SD/HD)
Поврзете се со други единици (SDI за HDMI) да се прошири на вашиот сигнал во текот на долги растојанија
Поддржува сигнал на пренос растојанија до 300 МЕТРИ за SD сигнали, 200 за HD сигнали и 100 за 3 G сигнали
Answer : ___________________________ Note : Кабел тестирани со Belden 1694 A. Оперативен растојанија можат да се разликуваат доколку се користи со друг тип на кабел.
HDMI да 3 G SDI Кутија-1 PCS
5 V DC Адаптер за Напојување-1 PCS
Работата Упатство-1 PCS

Детали

Бренд Име:
wiistar
Број На Модел На:
мини hdmi да sdi
Конектор тип:
hdmi да sdi
Напојување:
dc/5v 1а( 110v~240v еу,сад,велика британија,ау
Свеж

Избор на клиенти