.

.

New
Верзија JW-6090 Ласер Co2 80W надвор од CNC Ласерски Машина за Ласерско Гравирање Машина, гравирање машина за Сечење брзина 0-60000 mm/мин

Верзија JW-6090 Ласер Co2 80W надвор од CNC Ласерски Машина за Ласерско Гравирање Машина, гравирање машина за Сечење брзина 0-60000

DEN 161971.00
DEN 170496.00

Стока
Достапно.


Верзија JW-6090 Ласер Co2 80 W надвор од CNC Ласерски Машина за Ласер
Гравирање Машина, машина за Сечење
Answer : ___________________________ Note :
1,Оваа цена не ги вклучува и превозот на трошоците, поради тежината е премногу голема, Ако брод преку DHL или Fedex
превозот цената е премногу висока, се препорачува од страна на морето,Купувачот треба да не контактирате
Во зависност од вашата земја, ние нудиме најевтин начин за да ви даде логистика.
Сликата покажува
Спецификации :
Тип no : JW-6090
Цевка тип : CO2 laser цевка
Моќност : 60w/80w/100w/ 130w/150w (овој линк за 80w)
работен простор : 900*600mm
Мин обликувањето област : англиски : 1mm ,кинески : 2mm
Работни tem : 0-45
Работна Влажност : 5-95%
Возење режим : Дигитални микро-чекор Диск
Ладење метод : Принудени кул
За силата :
Сечење Акрилик : 60w(За 8-12mm)80w(10-15mm)100w(15-20mm)
Девојче моќ сечење девојче дебелина ,
Па ве молиме контактирајте со нас за материјална и thisckness дека треба да се
Сечење и Гравирање
2,Овој линк е за 80w машина .имаме девојче 60w/80w/100w/130w/150w.
Контактирајте не и кажете ни што е материјалот и дебелина што треба да се
гравирање и сечење,ние ќе ви даде најдобар совет за моќ .Ви благодариме

Детали

Бренд Име:
LZHZXY
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
JW-6090
Број На Производ:
FL0072
Напон:
220V/50Hz
моќност:
60W/80W/100W/130W/150W (овој линк за 80W)
работна површина:
900*600mm
Мин обликувањето област:
Англиски
Работни Tem:
0-45
работна Влажност:
5-95%
Вози режим:
Дигитални микро-чекор Диск
Ладење метод:
Принудени кул
Свеж

Избор на клиенти