.

.

New
Од Кина цена cnc рутер 3 оска cnc машина, серво мотор резби во дрво за полнење мали cnc машина за сечење дрво

Од Кина цена cnc рутер 3 оска cnc машина, серво мотор резби во дрво за полнење мали cnc машина за сечење дрво

DEN 151200.00

Стока
Достапно.

Овие производи се многу популарни во овие пазари и имаат воспоставено лидерската позиција во резба машина поле. Ние, исто така може да испрати инженер за клиент на државата да обезбеди обука. Документи по испорака?
Ние ќе испраќате оригинални документи од DHL, вклучувајќи Пакување Листа, Комерцијална Фактура, Продажба Потврда, на Фактура, и други сертификати како што се бара од страна на клиентите.
Фабриката се покаже
5. Нашите произведува се wildely се продаваат во многу Европски и Американски земји.Детални Фотографии на мали cnc мелење машина
Детални делови шоу
Примероци се покаже
4. Начин На Плаќање?
Т/T однапред и Alibaba Трговија Осигурување.
500 КИЛОГРАМИ
23
G.Контакт начини за повеќе информации за машина :
Продажниот Менаџер : Џек Песна е-пошта : export01/на/acctekcnc.8 Kw
8
Max. еден години квалитет гарантирањето, на машина со главни делови(со исклучок на потрошен материјал)
ќе се менува, бесплатно, ако постои било каков проблем во текот на гарантниот период. Работна Брзина
25000mm/мин
10
Вретено Моќ
1., Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC и ласерски машини од 2005 година.Краток Вовед на мали cnc мелење машина
(1)Квадратни шини на X, Y и Z оската, сите се користи за да се гарантира висока точност и стабилни перформанси,
и поддршка тешка тежина.
Опис
Параметар
1
Табела Големина
1360×1360mm
2
Патување Прецизноста На Позиционирањето
±0.

Детали

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AKG1212 мали cnc машина за сечење дрво
Име:
мали cnc машина за сечење дрво
Работни големина:
1200*1200*150mm
Вретено:
вода за ладење вретено
Пренос во X, Y оска:
Топката Завртка Предавателна
Вретено моќ:
1.5 kw/2.2 kw/3.0 kw
Систем За Контрола:
Mach3 систем за контрола
Табела површина:
Т-слот
Брзина Гравирање:
7000 mm/мин
водич железнички:
Тајван Hiwin Квадратни железнички
Свеж

Избор на клиенти