.

.

New
3040 4040 6040 6090 3d cnc фреза мини cnc рутер цена

3040 4040 6040 6090 3d cnc фреза мини cnc рутер цена

DEN 105600.00

Стока
Достапно.

Нашиот софтвер е компатибилен со TYPE3/ARTCAM/CASTMATE/UG и многу други видови на CAD/CAM софтвер, може да се промени во работниот фајл во G-код, гаранција дека дизајнот не се пречка.5 KW
X,Y,Z оската : HIWIN плоштадот водич железнички :
Контрола кутија(секој електричен линија е означена,така што ако машина има било каков проблем,клиентите може да се провери многу наскоро), ПРЕДВОДЕНА panle на површината на контрола кабинет : примероци
Примероци на mini cnc рутер цена
Начин на плаќање
Плаќање & испорака : Ние поддршка Трговија Уверување во Alibaba и можете да платите со вашата кредитна картичка.1 години квалитет гарантирањето, на машина со главни делови(со исклучок на потрошен материјал) се менува и бесплатно доколку постои било каков проблем во текот на гарантниот период. Ние се реализира на индустријализацијата на компјутеризирана нумеричка контрола на технологијата. Компанијата Информации
Нашата компанија информации :
Jinan Acc Tek Машини Co.ние организираме на испорака.откако машината е подготвен, ние ќе ви покаже машина слики и тестирање видео.03 mm Макс Брзина на Движење 8,000 mm/мин Макс Брзина Гравирање 7,000 mm/мин Диктира Formate G-код,*uoo,*mmg,*plt Интерфејс паралелно Оперативен Напон AC220 V/380 V 50/60 HZ Систем за Контрола NC Студио за Контрола на Системот за Поддршка на Софтвер UCan CAM /Type3/Art CAM за факултативна Нето Тежина 190 KGS Бруто Тежина 230 KGS Пакување Големина 1500*1170*1330mm Пакување Стандард Иверица Случај за Извоз Време на Испорака 7-15 Работни Дена начин на Плаќање T/T
карактеристика на мини cnc рутер цена
1)integrally фрлија струг кревет, цврст и стабилен , со висока цврстина и висока точност.

Детали

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Бренд Име:
ACCTEK
Број На Модел На:
AK6090 мини cnc рутер цена
Име на производ:
мини cnc рутер цена
работна површина:
600x900mm
Вретено:
1.5 kw вода за ладење вретено
Пренос:
Тајван TBI Топката Завртка Пренос
Систем За Контрола:
Координатор студио;Mach3, DSP
Брзина Гравирање:
6000 мм/мин
Моторни:
stepper моторни nema34
Возачот:
Leadshine возачи
шини:
Линеарни шини
опции:
Прашина колектор, Hiwin железнички, серво мотор итн
Свеж

Избор на клиенти