.

.

New
Jinan фабрика снабдување cnc рутер машина евтини/камен гравирање cnc рутер, cnc рутер колекции за продажба

Jinan фабрика снабдување cnc рутер машина евтини/камен гравирање cnc рутер, cnc рутер колекции за продажба

DEN 307200.00

Стока
Достапно.

Линеарни шини на X, Y (Y оска е контролирана од страна на два мотори)и Z (топката завртка пренос оски се користи за да се гарантира висока точност и стабилни перформанси и поддршка тешка тежина.
Оваа машина може да се користат и да работат на дрво, рекламните материјали и слично.
На плоштадот лизгачки блокови се на добар dustproof ефект. Супериорен висока моќност watercooling вретено би можеле да продолжите со работа на ниско ниво на бучава, заштита стабилност за долгогодишна работа
3. Хранење висина
120mm или поголема
Сечење дебелина на материјалот
≤40mm
Max.2 KW
Извор на енергија
220 V/380 V
Возење систем
Stepper мотор
Меморија
Без или DSP
Вретено
5.
за плаќање :
Ние прифаќаме TT) или Western Union, Paypal.Така на машината ќе бидат тестирани и потоа го испрати за вас.
Времето за испорака е околу 7-10 работни дена .
Пред да плаќаат,ние ќе се направи Proforma Фактура за вас. Потрошувачка на енергија
3. Автоматско масло хранење и подмачкување систем ги прави редовно одржување многу лесно.01 mm
Компатибилен Софтвер
Тип 3 софтвер , Artcut софтвер , Artcam софтвер
Max.затоа ние мора да се осигураме дека сите работи се подготвени,а потоа можете да го испратите со машина за вас. Breakpoint меморија овозможуваат машината да се продолжи на недовршена работа, по работа shift или несреќи, како алатка за кршење. Сите предмети ќе се наведени таму.

Детали

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS1325
Бренд Име:
ACCTEK
работна површина:
1300*2500*200mm
Систем За Ладење:
водата систем за ладење
Вретено моќ:
5.5 kw вода систем за ладење
Контролор:
Мах 3 контролер
шини:
Тајван висок квалитет на плоштадот шини
Пренос:
Решетката и опрема
Моторни:
Stepper Мотор
Возачот:
leadshine возачот
Инвертер:
Fuling инвертер
Структура:
Тешки
Свеж

Избор на клиенти