.

.

New
мермер фреза, камен гравирање алатки, машина за да се направи медали

мермер фреза, камен гравирање алатки, машина за да се направи медали

DEN 307200.00

Стока
Достапно.

5 KW вретено , водено ладење
Вретеното брзина
0-24000 RPM
Сечилото дијаметар
3. Breakpoint меморија овозможуваат машината да се продолжи на недовршена работа, по работа shift или несреќи, како алатка за кршење.Линеарни шини на X, Y (Y оска е контролирана од страна на два мотори)и Z (топката завртка пренос оски се користи за да се гарантира висока точност и стабилни перформанси и поддршка тешка тежина.
за плаќање :
Ние прифаќаме TT) или Western Union, Paypal. Сите предмети ќе се наведени таму.
Оваа машина може да се користат и да работат на дрво, рекламните материјали и слично. Потрошувачка на енергија
3.Така на машината ќе бидат тестирани и потоа го испрати за вас.175 мм,4mm,6mm
Систем за контрола
DSP, USB присутен
Команда
G-код, Uoo, mmg, plt, HPGL
Водење на собна температура
0-45°C
Релативната влажност
30%-75%
Изборни предмети
Ротари оска , вакуум маса и прашина колектор
карактеристики на тешки камен cnc рутер
1.мермер фреза, камен гравирање алатки, машина за да се направи медали
технички параметар на тешки камен cnc рутер
Модел :
AKS1325
X,Y-оската работна површина
1300*2500mm
Телото димензии(со заградата)
2900*1750*1400mm
Z-оската работна површина
150 или 200 мм
Max. Автоматско масло хранење и подмачкување систем ги прави редовно одржување многу лесно.

Детали

CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Број На Модел На:
AKS1325
Бренд Име:
ACCTEK
работна површина:
1300*2500*200mm
Систем За Ладење:
водата систем за ладење
Вретено моќ:
5.5 kw вода систем за ладење
Контролор:
Мах 3 контролер
шини:
Тајван висок квалитет на плоштадот шини
Пренос:
Решетката и опрема
Моторни:
Stepper Мотор
Возачот:
leadshine возачот
Инвертер:
Fuling инвертер
Структура:
Тешки
Свеж

Избор на клиенти