.

.

New
ласерски цевка со дијаметар 80mm должина 1450mm 100W CO2 laser цевка стакло ласерски цевка ZuRong

ласерски цевка со дијаметар 80mm должина 1450mm 100W CO2 laser цевка стакло ласерски цевка ZuRong

DEN 11280.00

Стока
Достапно.

Со цел да се долг живот употреба , тековната треба да се контролира под 26m A и максимум оперативни тековната не треба да надминува 30m A .
Нашата компанија е еден од најголемите производители на мали и средни ласерски опрема, неодамна компанијата ја поседува повеќе од 15 инженери, повеќе од 50 операции. како : подмладување на кожата, кожата resurfacing,
акни sacar,хирургија лузна отстранување
навремено отстранување на кожата, whitenning
кафени дамки ,флеки отстранување
на кожата, бојата третман.
медицинска употреба :
главно се користи во убавина, гинекологија и други област. Ве молиме да се направи целосна детали на контакт информации, кога ќе се направи нарачка онлајн, содржат детали адреса и телефонски број.Долго Гаранција
Јас zr ласерски компанијата веруваат дека : "КВАЛИТЕТОТ Е НАШАТА КУЛТУРА". Опис На Производот : 1. други компанијата CO2 laser цевка само може да надвор од нас. Ако ви треба помош, ве молиме оставете порака за да продавачот на aliexpress 3. Фабрика лоцира во ласерски индустриски парк, која била изградена од страна на нашите сопствени во Suqian градот, Jiangsu провинција, повеќе од 8000 метри квадратни. Ако некој се скрши на патот, продавачот ќе испрати нова цевка со слободни, купувачот не треба плаќаат повеќе. Но, ако ви треба на друг начин да се испрати на цевка, ве молиме контактирајте со продавачот пред да се направи нарачка. Заеднички модели се : 40w, 60 W, 70 W ,80 W, 100 W, 130 W, 150 W ,160 W ,170 W 2.
Добредојдовте да се консултираат и да ги купите, ве молиме контактирајте со нас !!!
. Две фабрики во комбинација во 2016 година и се најде јас zr Ласерски Група.

Различни големини на ласерски цевка фотографии :
Компанијата Информации : Шангај Zu Rong Ласерска Технологија Копродукции,Ltd
Zu Rong фабрика е основана во годината на 2009 година.

Детали

Број На Модел На:
ZR041
Бренд Име:
ZR
Место на Потекло:
Кина,Шангај
Материјал:
оптичко стакло
Должина:
1450MM
Дијаметар:
80mm
Животен век:
10000hours
Катализатор:
Yes
Гаранција:
шест месеци
Номинална моќност:
100-110W
Функција:
Ласерско Сечење и Гравирање
Свеж

Избор на клиенти