.

.

New
отклучен Aircard 810S cat11 600mbps 4g рутер со слотот за sim картичката wi-fi 4g lte рутер отворено mifi џеб netgear ac810s ac810

отклучен Aircard 810S cat11 600mbps 4g рутер со слотот за sim картичката wi-fi 4g lte рутер отворено mifi џеб netgear ac810s

DEN 6062.00
DEN 9185.28

Стока
Достапно.

4" екран осетлив на допир со користење податоци метар * Мобилен Стан на располагање за далечинско управување Netger Aircard 810s Технички Спецификации : * Мрежната Технологија LTE-Advanced, 3-бенд Превозникот Агрегација (до 60 MHz) - LTE Категорија 9 (конфигурација 1) - LTE Категорија 11 (конфигурација 2) - 3 G поддршка * Мрежа и на Фреквенција - 4 GX со 3 Бенд CA - 4 G : 700/900/1800/2100/2600 MHz - 3 G : 850/900/1900/2100 MHz * Wi-Fi Карактеристики - Wi-Fi 802. Air Card 810 S не е само брз, но исто така и многу user-friendly. Исто така, блок несакани уреди или пак на гости Wi Fi за безбедно споделување на пристап на Интернет со други за едно време, за привремено користење.4 инчен QVGA LCD capacitive екран осетлив на допир * SIM : 3 FF Формат (микро) * Батеријата се Отстранува литиум-јонска батерија(2930 m Ah) - До 11 часа на непрекината употреба - До 260 часа на режимот на Пристаништа - 2 x TS-9 надворешни 4 G/3 G антена пристаништа(Купи Netger Aircard 810s Надворешна Антена) - 1 x микро USB порта * Димензии : 112 mm (L) x 68.
Shareable Wi Fi
На Air Card 810 S поддржува до 15-Wi Fi-от уреди истовремено — паметни телефони, latptops и таблети, принтери, дигитални камери, конзоли за играта, итн.11 ac нуди повисоки перформанси, намалена пречки, и повисоки брзини од 802. На NETGER Air Card 810 S е дизајниран со најновите Wi Fi безбедносни протоколи кои го прават тоа повеќе се обезбеди од многу јавни Wi Fi мрежи.
Безбеден И Сигурен
Е-маил и пребарување на интернет, знаејќи вашата Интернет конекција е сигурна и безбедна.
Мрежната Технологија LTE-Advanced, 3-бенд Превозникот Агрегација (до 60 MHz) LTE Категорија 9 (конфигурација 1) LTE Категорија 11 (конфигурација 2) 3 G поддршка за Wi-Fi Карактеристики Wi-Fi 802.

Детали

Тип На Мрежа:
4G/3G
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 n
Безжичната Безбедност:
WPA-PSK/WPA2-PSK
Поддржува WPS:
Yes
Број На Модел На:
Aircard 810S
Вграден во Ѕид:
No
Антена Врв Добивка:
3dBi
Бренд Име:
Huawei
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
300 Mbps
Wifi Frequence:
2.4 G&5G
Поддржува WDS:
Yes
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Max. LAN Податоци го Оценувате:
600Mbs
Мрежен Протокол:
IEEE 802.11 ac/b/g/n/a
Поддржува VPN:
Yes
Huawei Модел:
E5786S-32A
LAN Порти:
4g
aircard ac810s:
Aircard ac810
Свеж

Избор на клиенти