.

.

New
2 ПАРЧИЊА 12v 4.65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Светлата

2 ПАРЧИЊА 12v 4.65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Светлата

DEN 5472.00
DEN 6080.16

Стока
Достапно.

65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Светлата. Се вклопува 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 година харли дејвидсон дуна масти боб FXDF модели,не одговара меѓународни модели.
2 ПАРЧИЊА 12v 4. Црна backplate,трајни проектор леќа спакувани во алуминиумска кутија,висока & ниска зрак и светилки drl за мотор headlamp собранието опција.65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Светлата
2 ПАРЧИЊА 12v 4.
Спецификации :
Тип : Светлата
LED Моќ : Висока Зрачна : 80 W/Комплет 40 W/Крушка,Ниска Зрак : 60 W/Комплет,30 W/Сијалица
Lumens : 1770 [email protected] Висока Зрак,1350 [email protected] Ниска Зрак
Големина : За 4.65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Headlight2 КОМПЈУТЕРИ 12v 4.65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Светлата
Напон : DC 10-30 V, 6000 K боја температура, водоотпорен ip67,shockproof,dustproof, повеќе од 30000 часа животен век, една година гаранција. Важи зрачењето на далечина е многу повеќе подолго од нормално крушка,3 prong h4 приклучоци,само приклучете n' play,лесно да се инсталира.65 Инчен LED Мотоцикл headlmap со Hi/Lo Зрак светилки drl за Харли-Дејвидсон Дуна Масти Боб Headlight2 КОМПЈУТЕРИ 12v 4.65 Инчен(120 MM*70 MM)
Боја : Црна
Сијалица Грло : H4
Сместување : Умре-фрлија Алуминиум
Водоотпорен : IP67
Температура на бојата : 6000 K (Бела)
Оперативен Напон : DC 9-32 V
Животен век : Над 30000 Часа
Fitment :
2008-2016 Харли-дејвидсон Дуна Масти Боб FXDF Модели
Answer : ___________________________ Note : Не Одговара Меѓународни Модели.

Детали

Извор На Светлина:
LED
Lumens:
1600lm
Температура На Боја:
6000K
Бренд Име:
WHDZ
Напон:
36V
led моќ:
Висока Зрачна
Lumens:
[email protected] Висока Зрак,[email protected] Ниска Зрак
Големина:
About 4.65 Inch(120MM*70MM)
боја:
Црна
сијалица socket:
H4
домување:
Умре-Фрлија Алуминиум
Водоотпорен:
IP67
Температура На Боја:
6000k (Бела)
Оперативен Напон:
ВАШИНГТОН 9-32V
Животен век:
Над 30000 Часа
Свеж

Избор на клиенти