.

.

New
Z-тактички Слушалка zComtac II Peltor Бучава CancelingHeadset Z041(FG) Со Воени Стандардна Верзија PTT Z112 и Воки Токи

Z-тактички Слушалка zComtac II Peltor Бучава CancelingHeadset Z041(FG) Со Воени Стандардна Верзија PTT Z112 и Воки Токи

DEN 5119.68

Стока
Достапно.


Baofeng bf-888s воки токи
Пакетот Вклучува :
1 X Преносни радио
1 X Антена
1 X Li-ion батерија пакет
1 X Полнач
1 X Спојувалка за каиш
1 X прашка
1 X упатството за Корисникот
Пакување Детали
Единица Тип : Set(слушалки и ptt токи-токи)
Пакет Тежина : 1.0 mm
име : Бучава-поништување на слушалки токи-токи Тактички Слушалки со PTT
Тежина : 1.Може да се користи со било Z Тактички слушалки
4.
ДЕТАЛИ :
Елемент SKU - EX112 / Z Тактички SKU - Z112
Боја - Црна
Тежина - 130g
Радио бренд - Kenwood 2 pin приклучок
Компатибилни модели :
IASUS UHF transceiver професионални 5 W радио.5 килограми (3.Тежина - 115g
Z 005( воки токи)
50 CTCSS/105 CDCSS/ВОКС Функција
Гласовен Потсетник/PC Програмирање/глас трка/енкрипција
Итни Аларм/Интелигентни Полнење
Батерија Спаси/Низок Напон Сигнализација
Time-out Тајмер/Факел Светлина
Оваа Baofeng BF-888 S е одлична долга низа Воки Токи (рачни transceiver) за вас! Тоа може да се донесе огромен погодност за вас да комуницираат едни со други во долга низа за 6km.Копчето се активира PTT (притисни за разговор) единица, можат да бидат исечени на облека или на појас
3. Куп микрофони обезбеди talkthru слушање способност. Comtac II слушалки имаат двојна уво-купот микрофони да ги споделите wearers слушне амбиентални звуци 360 степени заедно со способноста да се потисне gunshots и други високо влијание звуци. Електроника моментално ќе ги потисне штетно влијание врева за 82 велика британија во внатрешноста на earcups, додека проширување до 18 d B амбиентални звуци/гласови.

Детали

Бренд Име:
Z-TAC
Тип:
Слушалки
Тип:
Слушалки
Свеж

Избор на клиенти