.

.

New
ТУРБО/ТУРБОПОЛНАЧ ТОПЛИНА ЗАВРШИ ЌЕБЕ ЗА WRX/Спи/НАСЛЕДСТВО EJ25 VF22-VF42 ТИТАНИУМ HU-TBT-WRXT

ТУРБО/ТУРБОПОЛНАЧ ТОПЛИНА ЗАВРШИ ЌЕБЕ ЗА WRX/Спи/НАСЛЕДСТВО EJ25 VF22-VF42 ТИТАНИУМ HU-TBT-WRXT

DEN 652.80

Стока
Достапно.


Hubsports - ТУРБО/ТУРБОПОЛНАЧ ТОПЛИНА ЗАВРШИ ЌЕБЕ ЗА WRX/Спи/НАСЛЕДСТВО EJ25 VF22-VF42 ТИТАНИУМ HU-TBT-WRXT
Титаниум Лава Влакна Од Не ' Рѓосувачки Челик Плетени Жица Mesh Турбо Ќебе
Го намалува количеството на сончева топлина доаѓа од turbochargers. Помага да се намали мотор bay температури; на тој начин го штити други мотор bay компоненти од екстремната топлина. Од друга страна, овој турбо ќебе служи како одличен начин за подобрување на изгледот на turbochagers преку покривање на турбина, компресори и издувните домување
Спецификите и Бенефиции :
Внатрешниот Материјал со Нерѓосувачки Челик Плетени Жица Mesh за Сила и Издржливост
Површина со Висок Квалитет со Силиконска Импрегнирани Стаклени Влакна Материјал за Дополнителна Топлина, Носи, и Отпорност на Корозија
Внатрешната Површина Заштитени со Калциум, Магнезиум Силикат Волна
Нерѓосувачки Челик Capstan Заковки
Нерѓосувачки Челик Жица Алкохол За Прицврстување На
Високи Перформанси Трки Spec. Дизајн
100% Сосема Нов
Професионални Installer-от е Препорачливо (Без Настава се Вклучени)
Пакетот Вклучува :
1 X Турбополнач Топлина Заврши Ќебе како што е Прикажано на Сликата Погоре САМО
Примена :
Универзално Одговара на Било TD05 H VF22 VF34/ VF36/ VF37/ VF38/ VF42 Турбо-Полнач
(Одговара на Возила со 2.0 L/ 2.5 L EJ20/ EJ25 H4

Детали

Материјал Тип:
стаклени влакна.
Објектот Тежина:
0.3kg
Објектот Дијаметар:
00inch
Зафатнина:
сите
Тип На Објект:
Turbo
Објектот Должина:
00inch
Објектот Висина:
00inch
Година:
сите
Специјални Функции:
Универзална
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Име На Модел:
HU-TBT-WRXT
Објектот Ширина:
00inch
Бренд Име:
EPMAN
Нема. на Цилиндри:
сите
Состојба:
Нови
Производителот Дел Број:
HU-TBT-WRXT
turbocharge:
ЗА WRX турбина домување турбо полнач
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал:
Титаниум
Осветленост Дел Број:
ЗА WRX Турбо Ќебе Топлина Shield Маска
Другиот Дел Број:
ЗА WRX ТУРБО ЌЕБЕ
Земја/Регион на Производство:
Itlay
Точка име :
EPMAN
боја:
Титаниум
Свеж

Избор на клиенти