.

.

New
Рачно изработени сапун мувла три-димензионални силиконски калап сапун силикони Carnation чоколадо габи,

Рачно изработени сапун мувла три-димензионални силиконски калап сапун силикони Carnation чоколадо габи,

DEN 379.20

Стока
Достапно.


Материјал : Силикон
Нега : Топ-управување со машина за миење садови безбедно или се мијат со сапун и вода и да се исуши (ако сушен со крпа, мувлата ќе ги собереш lint од крпа)
Производ на кина
За да го користите, мачкам мала количина на фондан или заболување на паста додека не се изедначи, прашина со cornstarch, потоа притиснете го во калап (не прашина на мувла себе, бидејќи тоа ќе резултира со загуба на детали). Безопасни, nontoxic и висок квалитет на храна одделение силиконски материјал 2.
Цена : врз Основа на нашето искуство во производство постапка и добро дизајниран производство распоред,можеме да ги намали трошоците за производство и да се зголеми конкурентноста.
Служба : Ние обезбеди консултантски услуги за силиконска гума дел технички информации, како и ефикасна по продажба на одговори за да се намали одлагање или отпад за вашата инвестиција во проект создавање и производство. За длабоко или високо-детален габи, место на пополнети мувла во фрижидер или замрзнувач за 15 - 30 минути за да се овозможи на фондан или заболување на паста за да го поставите фирма и да се направи лесно де-калапи
Answer : ___________________________ NOTE : Шуплина димензии (каде што е наведено) се приближуваме и генерално се однесува за димензии на празнина отворање; на производ добиен од мувла може да биде помал или поголем од димензиите, истакна, во зависност од формата и стилот на празнина
Нашата мисија е фокусирана на Квалитетот, Услугата и Цена
Нашата компанија е комбинација на производство и трговија со 2 години работно искуство во производство.

Детали

Тип:
Десерт Алатки
сертификација:
ЕЕЗ,CE / ЕУ,SGS,LFGB,CIQ,ФДУ
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
LX-Y0273
Материјал:
Силикони
Десерт Алатки Тип:
Габи,
Материјал:
100%храна одделение силиконски
логото:
кориснички
боја:
Розова, виолетова. Сина. Зелена. Сива и случајни испрати
Пакет:
OPP вреќа и картон
Употреба:
калап за правење на сапун, свеќа, торта декорација, бонбони
Силика гел квалитет:
и од страна на FDA и SGS сертификација
Функција:
Еко-Пријателски, Порибено
Алатки тип:
Габи,
Потекло:
Пекинг (Кина)
Свеж

Избор на клиенти