.

.

New
Нови Пристигнување Оригинални го Отклучите HUAWEI E5786 S-32a 300Mbps 4G Безжичен Рутер Со Слотот за Sim Картичката И 4G LTE CAT6 Мобилни жариште WiFi

Нови Пристигнување Оригинални го Отклучите HUAWEI E5786 S-32a 300Mbps 4G Безжичен Рутер Со Слотот за Sim Картичката И 4G LTE

DEN 8112.00

Стока
Достапно.


HUAWEI E5786 Мобилни Wi Fi (во натамошниот текст : E5786) е high-speed packet access мобилни жариште. Тоа е мулти-режим на безжичниот терминал за SOHO (Мала Канцеларија и Home Office) и за бизнис-професионалци.
Копче За Функција :
- можност за да се поврзете со таблет компјутер,лаптоп и различни видови на wifi уреди
- Со голема брзина за да линк, LTE download брзина и до 300 МЕТРИ,поставување на 50 M
- пријателски кориснички интерфејс
- максимум 10 часа работа и 500 часови стенд-од страна на батеријата
- 11 Корисници врска поддршка (10 wifi и 1 USB)
Huawei E5786 4 G LTE Cat6 Мобилни Wi Fi Технички Спецификации :
•WLAN : IEEE 802.11 a/b/g/n 2.4 G/5 G
• LTE (ФЛОПИ-800/850/900/1800/2100/2600 Mhz,TDD2600)
•4 G/3 G : DC-HSPA/HSPA/HSPA/UMTS 2100/1900/900/850 Mhz
•2 G : EDGE/GPRS/GSM 850/900/1800/1900 Mhz
•LTE брзина до 300 Mbps
•DC-HSPA+ data service до 42 Mbps
•HSUPA data service до 5.76 Mbps
•Микро SD Картичка (до 32 GB)
•Поддршка двојно Надворешна антена интерфејс
•Податоци и СМС Сервис
•Wi-Fi и WPS
•Изградена-во DHCP Сервер, DNS РЕЛЕ и NAT
Системски побарувања :
Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Win 8,MAC OS X 10.5, 10.6 и 10.7

Детали

Тип На Мрежа:
4G/3G
Wifi Frequence:
2.4 G
Поддржува VPN:
No
Wi-Fi Пренос Стандард:
802.11 ac,802.11 a
Поддржува WPS:
Yes
Мрежен Протокол:
IEEE802.11b/g
Вграден во Ѕид:
Yes
Бренд Име:
Huawei
Антена Врв Добивка:
6dBi
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
300 Mbps
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Број На Модел На:
E5786
Max. LAN Податоци го Оценувате:
300Mbs
Свеж

Избор на клиенти