.

.

New
Долг кабел возрасни уво клип spo2 кислород сензор за mindray MEC1000,PM9000

Долг кабел возрасни уво клип spo2 кислород сензор за mindray MEC1000,PM9000

DEN 662.40

Стока
Достапно.

TPU полимер жица кожата, висока температура толеранција, корозија-отпорни, погодно за висока температура и алкохол дезинфекција. Повеќето карактеристики на EMS ЖИВОТ се кредитираат на концепти, да се фокусира на професионалниот, едноставни , Лесни и ефикасни производи , што се направи ни повеќе најдобро во медицински претставки. Квалитетни LED чип за да се обезбеди долго време се користи и accuraccy.Расположливиот SPO2 сензор за возрасни,pediatria,neonate. Тесни compaction на надворешниот легура штит за да се спречи физиолошки сигнали Од вознемирувачки.Возрасни AWT случај прст клип
2. Шенжен ЕМС ЖИВОТ Technology Co.Педијатрија силикони мека fingertip
6.Neonate силикони заврши
8.Возрасни Г-дин случај прст клип
4.Neonate силикони мека fingertip
7. 2) ако не е различно spo2 moudle за еден ист тип пациент монитор, како што се популарни, spo2 moudle како nellcor, massimo, и така натаму. 3)ако сензор се користи за правото на луѓето, како што за возрасни или neonate.Педијатрија прст клип
9., LTD, како пионер и на врвот на светот научник и дизајнер На SPO2 Сензор, сите SPO2 сензори со карактеристики на способноста на ниско перфузија индекс (ПИ откривање, S pecial квалитет контролирање на системот се обезбеди без било degumming и off-пролет дефекти во текот на долго време Ни ing .Возрасни силикони мека меки fingertip
5.Y-тип на сензор
12.Возрасни NK случај прст клип
3.Педијатрија уво клип
11. Усогласеност со : ISO EN9919-2005,ISO10993-1,5,10 : 2003 E Повеќе избор за различни пациентот и различни дел од телото :
1.

Детали

Материјал:
Пластични
Големина:
L=2.5m
Функција:
компатибилен за mindray MEC1000,PM9000
Број На Модел На:
ES-LA018-01
Свеж

Избор на клиенти