.

.

New
Пиво пијалак Карбонизација Капа 5/16 Barb Топката Заклучување Тип со 30cm силикони цевка , Карбонат пиво сода брзо Homebrew Kegging

Пиво пијалак Карбонизација Капа 5/16 Barb Топката Заклучување Тип со 30cm силикони цевка , Карбонат пиво сода брзо Homebrew Kegging

DEN 460.00
DEN 575.52

Стока
Достапно.


Пиво пијалак Карбонизација Капа w/ 5/16" Barb Топката Заклучување Тип со 1feet силикони цевка , Homebrew Kegging
Предност : 1-Карбонат 2-Чистење на вашиот пиво линии 3-Користете го за да контра притисок шише пополни ПЕТ шишиња 4-Лесно да се инсталира 5-го Спаси многу време
Пакетот вклучува :
1* Нерѓосувачки карбонизација капа
1*силикони цевка( 30cm )
Опис : Овој нов модел карбонизација капа не сè што карбонизација капа не, но тоа доаѓа со неколку додадени Карактеристики. 1.Carbonating дома пијалакот никогаш не било полесно! Се користи стандарден пластични шишиња и оваа карбонизација капа за лесна и ефикасна карбонизација процес. 2.Многу помалку работа од флаширање и повеќе цена ефикасна отколку kegging и вашиот пиво е на располагање да се пие, речиси веднаш. 3.Бодликава натопи цевка овозможува отстранување на кислород кога carbonating. Кога не се на шише, ви овозможува да се исчисти / сува сите други цевки. 4.Одлична за правење на seltzer или тоник вода дома
Купувачот е Повратни информации :

Детали

Тип:
Бар Додатоци
сертификација:
CIQ,CE / ЕУ
Количина:
1
Функција:
Порибено,Еко-Пријателски
Број На Модел На:
Нерѓосувачки Челик Карбонизација Капа
Метал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Материјал:
Метал
Бренд Име:
MRbrew
Бар Додатоци Тип:
Карбонизација Капа
статус:
во парк
квалитет:
Врвен квалитет
Состојба:
100% нови
Со:
1 нозе (30cm) силикони цевка
ОДГОВАРА ЗА:
Газирани пијалоци ПЕТ Шишиња
Тип:
топката заклучување тип
LEADTIME:
3 работни дена
Карактеристики:
Карбонат пиво брзо сода вода газирани пијалоци
Модел:
Homebrew Нацрт Пиво Фармацевт
Свеж

Избор на клиенти