.

.

New
обновливи spo2 сензор spo2 возрасни прст клип сензор за CSI

обновливи spo2 сензор spo2 возрасни прст клип сензор за CSI

DEN 624.00

Стока
Достапно.


Во однос препорачуваме производи :

обновливи spo2 сензор spo2 возрасни прст клип сензор за CSI
Производи функција. TPU полимер жица кожата, висока температура толеранција, корозија-отпорни, погодно за висока температура и алкохол дезинфекција.
2. Тесни compaction на надворешниот легура штит за да се спречи физиолошки сигнали Од вознемирувачки.
3. Dual-бранова должина диоди и силициум microelectrode од Americal Живот Discoverer Co.,LTD за да се обезбеди вредност е повеќе точни, чувствителен, и под најмал перфузија на 0.025 состојба на излез се уште се разликуваат .
Спецификација.
Кабел должина : 2.5 m
Емисија бранова Должина 660±5nm
Апсорпција бранова Должина 905±5nm
Sp O2 откривање спектар : 70%-100%

Детали

Компатибилен тип:
CSI
Свеж

Избор на клиенти