.

.

New
Историски!Клиент-направени ноќта на Вештерките Фустани Готски Cosplay Викторија фустан Ренесансата Фустан Steampunk фустан SZ US6-36 V-218

Историски!Клиент-направени ноќта на Вештерките Фустани Готски Cosplay Викторија фустан Ренесансата Фустан Steampunk фустан SZ

DEN 9504.00

Стока
Достапно.

Ние не прават профит од превозот бесплатно
.
напомена : uncluding на accessary,како ѓердан,капа,појас,обрачот-здолниште и така натаму., ќе имаат многу мала разлика со производот слики; Сепак, оние мала разлика не ќе влијае на целата стил на костимот. На продажба клиент-направени Ренесансата Облечи Гроздобер Костими Викторија Фустан 1860s Граѓанска Војна фустан Готски ноќта на Вештерките се Облекуваат C-795
1, Големина : Било која големина на располагање, вклучувајќи мали,средни,големи,и плус големина/прекумерно
Големина На Табелата
Гр Големина
НИ Големина
Велика БРИТАНИЈА Големина
Кина Големина
Bustcm
Половината(cm)
Хип(cm)
32
4
6
xs
82
66
90
34
6
8
S
86
70
94
36
8
10
М
90
74
98
38
10
12
L
94
78
102
40
12
14
XL
98
82
106
42
14
16
XXL
102
86
110
2, Боја : следните боја е бојата на одборот на тешки сатен. Може да се земе како референца.ви благодариме!
3, Силуета : Сирена, Империја, А-Линија,бал, Обвивка/Колумна, Плус големина/Прекумерно
4, со Должина : Т-должина, Коленото Должина, Кат должина, Понесете воз, Капелата воз, Полу-катедрала воз, Катедралата воз, или Кралската Воз достапни
5, Пакување : Polybag, картон, сад
6, Минимална Цел Количество : 1 парче, (мали и големи oders се добредојдени)
7, Време на испорака : 15-30 дена
8, Цена Опсег : -300 ФОБ Шангај
9, Стави свој логоа и етикети на производи
10, Направи сопствени фустани како што е предвидено слики
11, Испорака : Од Шангај, Кина преку EMS,ТНТ,UPS или DHL
12, ви Помогне да не падне-превозот
14, ве Молиме внимание
а.

Детали

Големина:
XS, S, M, L, XL, XXL, XXXL, 4XL, XXS, 5XL, 6XL
Посебни Употреба:
Носии
Бренд Име:
BOHNAHWAVA
Пол:
Жените
Материјал:
Полиестер
Компоненти:
Фустани
Број На Модел На:
V-218
Тип На Објект:
Се поставува
Извор Тип:
оригиналниот
Знаци:
Ноќта на вештерките
Свеж

Избор на клиенти