.

.

New
Висок квалитет на саќе инфраред керамички плочи cordierite каталитички рефлектира керамички плочи за режач сопствени направени големина

Висок квалитет на саќе инфраред керамички плочи cordierite каталитички рефлектира керамички плочи за режач сопствени направени

DEN 9926.00
DEN 10560.00

Стока
Достапно.


1.2 Апликации : Гас Инфраред саќе керамички плочи се користат во 1.2.1 шпорет на Гас за дистрибуција на топлина од оган серпентина. 1.2.2 Готвење на печење риба, месо без горење со инфра-црвени зраци зрачи. 1.2.3 Големи греење на објекти. Димензии имаме(mm единица) : 180x80 154x64 147x73 138x81 136x94 132x92 136x76 131x87 130x92 130x88 128x73 1.3 Карактеристики : 1.3.1 Одлична термичка шок отпор 1.3.2 Многу ниска термичка експанзија 1.3.3 Висока температура Отпор 1.3.4 Спаси 30-50% потрошувачка на енергија. 1.3.5 Горат без Пламен, ниско ниво на бучава. 1.3.6 Намалување на штетен гас, како што се КО, Нокс, итн. повеќе од 90% 1.3.7 Силна лого на ветерот, користење на безбедно. 1.4 Големината и Обликот Други начини на Плаќање : Paypal/Western union/ТТ

Детали

Тип:
Други Додатоци
Спецификација:
Употреба:
Готвење/Печење/Скара
Функција:
Dustproof,Лесно се Чисти,Отпорност на Топлина,Не-Стап,УВ Инхибирани,Отпорност на Корозија
Број На Модел На:
керамичка плоча
Материјал:
cordierite
Додаток Тип:
грејач елемент
боја:
Бела
Материјал:
cordierite
Големина:
може да биде нарачана
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти