.

.

New
Инфрацрвени гасни керамичка плоча, скара скара cordierite керамички, каталитички инфрацрвена топлина рефлектира плочи, скара скара прибор делови

Инфрацрвени гасни керамичка плоча, скара скара cordierite керамички, каталитички инфрацрвена топлина рефлектира плочи, скара

DEN 9926.00
DEN 10560.00

Стока
Достапно.


Апликации : Гас Инфраред саќе керамички плочи се користат во 1 шпорет на Гас за дистрибуција на топлина од оган серпентина. 2 Готвење на печење риба, месо без горење со инфра-црвени зраци зрачи. 3 Големи греење на објекти. Димензии(mm единица) : 180x80 154x64 147x73 138x81 136x94 132x92 136x76 131x87 130x92 130x88 128x73 Карактеристики : 1 Одличен термички шок отпор 2 Многу ниска термичка експанзија 3 Висока температура Отпор 4 Зачувување 30-50% потрошувачка на енергија. 5 Горат без Пламен, ниско ниво на бучава. 6 Намалување на штетен гас, како што се КО, Нокс, итн. повеќе од 90% 7 Силна лого на ветерот, користење на безбедно. Други начини на Плаќање : Paypal / Western union / ТТ

Детали

Тип:
Други Додатоци
Материјал:
Камен
Спецификација:
Употреба:
Готвење/Печење/Скара
Функција:
Лесно се Чисти,Отпорност на Топлина,UV Инхибирани,Водоотпорен,Отпорност на Корозија
Број На Модел На:
гас керамички плочи
Додаток Тип:
грејач елемент
боја:
Бела
Материјал:
cordierite
Температура отпор:
1000 C Сте. погоре
is_customized:
Yes
Свеж

Избор на клиенти