.

.

New
Faber-Castell 48Peice Масло Боја Моливи Не-токсични Професионални Класичен Обоени Молив во Собата за Уметник Скица на Цртеж Уметност Снабдувач

Faber-Castell 48Peice Масло Боја Моливи Не-токсични Професионални Класичен Обоени Молив во Собата за Уметник Скица на Цртеж Уметност

DEN 298.00
DEN 431.04

Стока
Достапно.


Карактеристики : >> Не-токсични,Leed-слободни. Напишете мазна,брилијантни бои. Пауза-отпорни води . На моливи со стандардни дијаметар и хексагонална форма. Богати бои за вашиот избор.
Спецификации : >> Молив во боја : 12 24 36 48 бои. Два типа : Масло боја молив. Тело Материјал : Дрво, безбедно и healty за човечкиот организам и животната средина. Димензии : Должина и 17,5 см. Тежина : 8g/1pcs. 1 Сет : 12/24/36/48 Бои, моливи+1 Острилка+1 Гумичка Функција : Обоени Молив / Подарок.
Тоа ќе биде добро спакувани, па не се грижи за превозот.

Детали

Доведе Боја:
Обоени
Бренд Име:
Bianyo
Број На Модел На:
141585
Растворливи Или Не:
Pastille
Доведе Цврстина:
2B
Материјал Escolar:
Професионални Цртање Молив Сет
Фабер Castell Polychromos:
Шарени Не-toix Висок Квалитет, Масло Боја молив
боја молив:
Класичен Обоени Молив
Боја Тип Молив:
Масло Боја Молив
Луѓето Група:
Деца, Студент, Уметност Љубовник, Desinger, Изведувач
боја:
12/24/36/48Color
Пакување:
Безбедно пакување и испорака начини
Свеж

Избор на клиенти