.

.

New
T3 турбо ќебе Стаклени влакна одговара: t2,t25,t28,gt30,t35 и повеќето t3 турбина домување турбо полнач HU-TBB-T3B

T3 турбо ќебе Стаклени влакна одговара: t2,t25,t28,gt30,t35 и повеќето t3 турбина домување турбо полнач HU-TBB-T3B

DEN 547.20

Стока
Достапно.


Hubsports -Т3 турбо ќебе Стаклени влакна одговара : t2,t25,t28,gt30,t35 и повеќето t3 турбина домување турбо полнач HU-TBB-T3 B
Стандардната Боја е Црна
Turbos добиете многу топло како што знаеме сите. Понекогаш тие се толку жешко тие може да се топи во близина електроника и ефект на бои на хауба! На Турбо Ќебе е најдобар, најлесен и најевтин начин за да се задржи вашата турбо од предизвикување оштетување на остатокот на вашиот автомобил. Турбо Ќебиња изолатите вашиот турбополнач од моторот за замрзнување, одржување на superheated воздухот каде што припаѓа. Изолација на турбо држи издувните гасови се движат брзо, подобрување на турбо одговор и задржување на зголемување на притисокот. Топлината ќебе работи, па и во одржување на под хауба температура надолу дека можете да остатокот раката на ќебе, без да бидат изгорени.
Нашите секој Турбо Ќебе е рачно изработени и квалитетот е загарантирана!
Спецификации :
Силиконски Импрегнирани Fiberglass (Надворешно)
Нерѓосувачки Челик Плетени Жица Mesh Внатрешна Лагер
Нерѓосувачки Челик Capstan Заковки
Нерѓосувачки Челик Жица Алкохол За Прицврстување На
Калциум, Магнезиум Силикат Волна (Внатре)
Турбо Ќебе Топлина Оценки :
Точка На Топење : 2680 Степени F / 1470 Степени C
Максимална Температура Оценка : 2012 Степени F / 1100 Степени C
Континуирана Употреба Се Ограничи : 1832 Степени F / 1000 Степени C

Детали

Материјал Тип:
стаклени влакна.
Година:
2013
Зафатнина:
сите
Објектот Дијаметар:
00inch
Тип На Објект:
Turbo
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
Универзална
Објектот Тежина:
0.5kg
Бренд Име:
EPMAN
Објектот Ширина:
00inch
Име На Модел:
HU-TBB-T3B
Објектот Должина:
00inch
Објектот Висина:
00inch
Нема. на Цилиндри:
сите
Состојба:
Нови
Производителот Дел Број:
HU-TBB-T3B
turbocharge:
t3 турбина домување турбо полнач
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал:
Стаклени Влакна
Осветленост Дел Број:
T3 Турбо Ќебе Топлина Shield Маска
Другиот Дел Број:
t3 турбо ќебе
Земја/Регион на Производство:
Itlay
Точка име :
EPMAN
боја:
Црна
Свеж

Избор на клиенти