.

.

New
10pcs Стоматолошка лабораторија снабдувањето со 3 *6mm мелење висока цврстина волфрам карбид ротирачки Волфрам челик мелење глава

10pcs Стоматолошка лабораторија снабдувањето со 3 *6mm мелење висока цврстина волфрам карбид ротирачки Волфрам челик мелење глава

DEN 662.40

Стока
Достапно.

Високо на ефикасноста на производството. Може да се намали обработка чини десетици пати. Употреба : карбид ротари датотека главниот и електрични или пневматски алатки кои се користат (исто така можат да бидат инсталирани на машината). Десет пати поголема од онаа на high speed челик машина издржливост, повеќе од 200 пати поголема од онаа на малите тркала.
10pcs/set месо тело : 3мм глава : 6mm Цел : карбид ротари датотека КОРИСТИ е многу широк, што се користи во калапот обработка и производство. Во основа може да се замени со рачка мали мелење тркала, и нема прашина загадувањето. Долг животен век. Обработка на квалитетот добро, висок степен на финализација. Може да се работи од сите видови на прецизност мувла празнина форма. Десетици пати поефикасно од прирачникот датотека, речиси десет пати поголема од онаа на мали тркала со рачка. Лесно да се контролира, едноставен за користење, безбеден и сигурен. Обработката може да биде леано железо, фрлија челик, јаглероден челик, од легиран челик, нерѓосувачки челик, бакар, алуминиум и други метали, и мермер, жад, коска и сл. Карактеристики : карбид ротари датотека е техник и мувла индустрија неопходни напредни алатки, неговата карактеристика е заменет со рачка мали мелење тркало и нема прашина загадувањето, услугата животот на еквивалент на стотици мали мелење тркала со рачка, обработка ефикасноста е зголемена за повеќе од пет пати, тврдоста на мелење HRC70 под сите видови на метални и nonmetal материјали, мелење површина грубост може да достигне Рал.

Детали

Бренд Име:
OKADENT
Тип:
Протеза Чисти
Материјал:
Волфрам челик
Месо тело:
3мм
глава:
6mm
пакување:
10pcs
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Свеж

Избор на клиенти