.

.

New
LED багажникот светло 110V 220V 230V 240V ЛЕР gimbal светлина 15W КОЧАН LED gimble светилка rotatable led вградна светилка Прилагодливи Затворен Осветлување

LED багажникот светло 110V 220V 230V 240V ЛЕР gimbal светлина 15W КОЧАН LED gimble светилка rotatable led вградна светилка Прилагодливи

DEN 9408.00
DEN 11760.00

Стока
Достапно.

Опис : Modle : КОЧАН LED чип таванот вградна светилка /LED Одредување на Светлината Моќ : 10 W Дијаметар Големина : 90mm Намали големина : 75mm Моќ : 15 W Дијаметар големина : 115mm Намали големина : 100mm Боја : Топло Бела(2800 - 3200 K);Чиста Бела(4000-4500 K);Кул Бело (6000-7000 K) Влезен Напон : AC85-265 V Светлосен Интензитет : 100 (LM)/W Зрак Агол : 60degrees Тело Материјал : Струг алуминиум Случај боја : Печени бели школка LED работа температура : -25°C - +65°C Долг животен век достигна 100,000 часа Одлично прозрачна ефикасност Одобрен : CE/Ro HS 3 години слободни replacemen Карактеристики : 1. Не strobe, не ултравиолетови зраци, зелена и еко-пријателски. 2. Со униформа светлина, добра светлина место и мека осветлување 3. Ниска моќност, ниска потрошувачка на енергија, помалку топлина произведена енергија, заштеда на енергија повеќе од 95% се спореди со традиционалните блескаво. 4.360 степен зрак агол прилагодливи 5. Нормално работа животниот век до 50000 часа 6. Примена : главни користи за домаќинство, супермаркет,изложба, хотел, ресторан, задниот ѕид и други затворен осветлување. 7. Гаранција : 2 години Пакет се Вклучени : 1pcs кочан таванот вградна светилка 1pcs возачот

Детали

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
Wattage:
10w, 15w
Број На Модел На:
надолу светилка
сертификација:
CE,RoHS
Напон:
90-260V
Моќ Толеранција:
2%
Гаранција:
3 Години
Извор На Енергија:
AC
Бренд Име:
ROSTSTAR
Примена:
Кревет Во Соба
Тип На Прекинувач:
Допрете On/Off Прекинувач
Е dimmable:
No
Материјал:
Алуминиум
Извор На Светлина:
заштеда на енергија
Боја На Каросеријата:
Бела
Свеж

Избор на клиенти