.

.

New
Јасно 1.553 Индекс Рецепт Леќа HMC УВ Рефлективен Слој Леќа Прогресивна Оптички Очила Presbyopia Myopia Читање Леќа

Јасно 1.553 Индекс Рецепт Леќа HMC УВ Рефлективен Слој Леќа Прогресивна Оптички Очила Presbyopia Myopia Читање Леќа

DEN 912.00

Стока
Достапно.


ФУНКЦИЈА
Количина : 1/пар(2 ПАРЧИЊА)
Пол : Деца,Жени',Мажи
Индекс : 1.553
Материјал : CR-39 Смола со рефлективен слој.
Отпорни На Облоги, Тешко,Анти-Рефлективен Облоги.
леќи се со анти-рефлективен, UV Заштита, Супер Светло, Многу Јасно!
Препорачуваме за SPH сила помалку од -3.50 или +2.50; Препорачуваме за CYL сила помалку од 2.00.
Пред купување, ве Молиме ги споделите со нас силата на леќи пред цел!
Напомена :
Овие објективи се за нормална сила . Ако ви треба овие очила во некои посебни барања како што се прогресивни,bifocals,транзиции,миопија, или presbyopic,ве молиме контактирајте ме ние може да го направи тоа.
различна сила и ќе имаат различни цена .ве молиме ги споделите со нас рецепт пред цел !
Со користење на автоматски леќа-grinding0 машина
Објективот магацин

Детали

Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Бренд Име:
HAISHAN
Пол:
Жените
Леќи Материјал:
CR-39
Обложување:
HC
Број На Модел На:
1.56
is_customized:
yes
Свеж

Избор на клиенти