.

.

New
QJ 1.56 Индекс Широко Поле Внатрешни работи Прогресивна Мултифокалната Photochromic Леќа Рецепт Myopia Presbyopic Астигматизам Леќи

QJ 1.56 Индекс Широко Поле Внатрешни работи Прогресивна Мултифокалната Photochromic Леќа Рецепт Myopia Presbyopic Астигматизам

DEN 1694.00
DEN 3322.08

Стока
Достапно.

Чекори за цел рецепт очила : Чекор 1 : Изберете омилена рамка. Чекор 2 : Кажи ми вашиот рецепт како овој(или фотографирајте и испратете ја на нас) : OD(десно) SPH______CYL_____ОСКА_____ оперативен СИСТЕМ(лево) SPH______CYL_____ОСКА_____ PD(2pupil далечина)______ Ако вашиот рецепт имаат "ADD", ве молиме кажете ни ја вашата "ДОДАЈ". Чекор 3 : Додадете рамка и леќи во количка потоа плаќање. Чекор 4 : Ние ќе ги провери информациите со вас, ве молиме одговор ни како е можно поскоро. Чекор 5 : Откако ќе ги потврдите информации, ние ќе почнат да прилагодено очила.
Чекор 6 : Ние треба 5~7 дена, обработка, откако ќе се направи, ние ќе ги испраќаат. Answer : ___________________________ Note : 1.Сите ќе ни даде податоци мора да бидат точни и без грешки, и тоа е optometrist ви кажав, не КОД.ПОДАТОЦИ(Референтни Податоци). Откако ќе се утврди рецепт по не можевме да го промени тоа. 2.Бидете сигурни дека вашиот рецепт е мерење неодамна. 3.Во рецептот, + (Плус Знак)значи presbyopic очила, - (Минус Знак) значи myopia очила. 4.Оваа очила е висока јасно леќи за очила,може да имате неколку непријатно во почетокот. Ако имате,Не грижете се, ова е нормален reation, потребно е неколку дена за да се навикне на тоа. 5.Ако сакате да обична очила(zreo-моќ леќи за очила ), како декоративни, исто така, дозволете ми да знам, ви благодариме. Ако не испрати рецепт за нас и не контактирате во рок од 3 дена, ние ќе default за да ја испратите обични очила за вас.

Детали

Леќи На Индекс:
1.56
Тип На Објект:
Eyewear Додатоци
Eyewear Додатоци:
Леќи
Оптички Леќи Атрибут:
Photochromic,Тебе,Огледало,Анти-Рефлективен,UV400
Леќи Материјал:
CR-39
Број На Модел На:
1.56 Photochromic Слободни Форма Прогресивни
Пол:
Мажи
Бренд Име:
QIANJING
Обложување:
HMC
Леќи кои би Можеле да се Вметнат:
SV&Progressives/Поларизирана/Photochromic/Затемнети
Рецепт За Потврда:
Пред Цел Леќа, Pls Потврдете Го Вашиот Рецепт
Рецепт Леќи Се Врати&Наплата:
Рецепт Леќа се Вратат не е Прифатена
превозот време:
Цел на Рецепт Очила е Подолго
Вметнете Rx Леќи:
Без Дополнителни Трошоци За Труд
Леќи Слој:
AR/HMC/КАКО/UV400 Слој
Очила Функција:
Читање/Декоративни/Гледање Корекција
Леќи тип:
SV/Progressive/Photochromic/Поларизирана/Затемнети
PD Вредност(Pupillary Растојание):
PD е Потребно за Очила Собрание
Свеж

Избор на клиенти