.

.

New
4 Port РОЕ Инјектор Моќ Над Ethernet Пасивни Адаптер 802.3 на за IP Камера

4 Port РОЕ Инјектор Моќ Над Ethernet Пасивни Адаптер 802.3 на за IP Камера

DEN 3386.40

Стока
Достапно.

8x 10/100 Mbps RJ45 портата (4 во/ 4 од)
2.
Рое Инјектор обезбедува едноставен, економски, висока-перформанси, интелигентни Ethernet Рое напојување и комуникација на податоци решение. Во согласност со IEEE 802.3at Работна Средина Работна Температура : 0°~ 55°C, Температура на Чување : -20°~ 75°C Сертификација CE, FCC, Rohs Пренос на Далечина Макс 100 Производ Големина Dxšxv : 280 x 186 x 44mm
Објектот Вклучува :
1 x 4-Port 100 Рое инјектор беа 25,5 W
1 x Моќ Кабел
2 x Загради. Далечински моќ хранење до 100 метри
6. 1 U rack дизајн, погоден за кабинет-монтирани
Спецификации :
Име на производ 10/100 4-Port Рое Инјектор Беа 25,5 W Конектор Тип Во : 4x10/100 Mbps RJ45 портата; Излез : 4x 10/100 Mbps RJ45 Рое пристаништа Мрежа Медиуми 10 BASE-T : Cat5 UTP( MTBF 190,000 часа (околу 21 години) се на Товар на Владата зачувува и препраќа LED Дисплеј По работен статус Рое Порта Моќ Беа 25,5 W Рое Стандард IEEE802. Тоа е идеален избор за клиенти за да се подобри квалитетот на проектот.
Карактеристики :
1.3 на Рое Инјектор исто така наречена Моќ над Ethernet midspans уреди, на 100 802.
Опис :
Оваа 100 802. Едноставен за користење, лесен за инсталација, супериорни перформанси, цена-ефикасен карактеристики. молња заштита за Напојување на текст порта и мрежна порта
3.3 на Рое Инјектор вградени Рое е последна функција со која се базира на постоечката мрежна интерфејс и нема потреба да се менува ништо. Поддржува Рое енергија до беа 25,5 Watts
5. Оваа midspans имаат 4x2 Стандард RJ45 мрежа пристаништа, една група на мрежните порти ќе ги користат за горниот ethernet прекинувачи и други мрежни уреди, друга група на мрежните порти ќе ги поддржи РОЕ напојување излез со мрежа податоци излез.

Детали

Бренд Име:
EFOSE
Број На Модел На:
EP-AJI22
Свеж

Избор на клиенти