.

.

New
En-Лаборатории 2 Порти SATA на Власт eSATA eSATAp 9Pin да USB 2.0 Конвертор Моќност од SATA 15pin w/целосен Профил Заградата Експанзија Картичка

En-Лаборатории 2 Порти SATA на Власт eSATA eSATAp 9Pin да USB 2.0 Конвертор Моќност од SATA 15pin w/целосен Профил Заградата

DEN 537.00
DEN 570.72

Стока
Достапно.

торба -3.56 /метар торба
Карактеристики e SATAp (исто така познат како Моќ преку e SATA, Моќ e SATA, e SATA/USB Комбо, e SATA USB Хибрид Port/EUHP) е комбинација конекција за надворешни уреди за складирање. На e SATA или USB уред може да биде вклучен во e SATAp порта.Моќ e SATA е e SATA + USB комбо, НЕ e SATA или USB порт Прошири две e SATAp порт од вашиот SATA домаќин Обезбеди 12 V/5 V моќ над надворешната порта( SATA 15pin да SP4 4pin адаптер кабел МОРА да биде поврзан ) за било e SATA уред 9pin насловот на овој одбор мора да биде поврзан со 9pin насловот на вашата матична плоча за да бидете сигурни дека e SATAp имаат USB 2.0 функции Нема возачот е потребно Пакетот вклучува : 1 X Адаптер Картичка 1 X USB 2.0 9 Pin Header-9pin Насловот Кабел,30cm 1 X SATA да molex LP4 4 Pin Адаптер Кабел,20cm

Детали

Тип:
Додади На Картички,SATA да eSATAp
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
11-001-405
Бренд Име:
En-Лаборатории
Интерфејс Тип:
SATA
Тип:
SATA да eSATAp
Внатрешни интерфејс На:
2 x SATA
Внатрешни интерфејс Б:
USB 2.0 9Pin
Моќта Од Страна На:
SATA 15pin моќ
Надворешен Интерфејс:
2 x Моќ Над eSATA
Свеж

Избор на клиенти