.

.

New
Б копчето М. 2 SATA SSD Адаптер како SSD за 2012 MACBOOK PRO Ретината A1398 MC975 MC976 Б+M Копче NGFF за SanDisk X110 преминат преку MTS400

Б копчето М. 2 SATA SSD Адаптер како SSD за 2012 MACBOOK PRO Ретината A1398 MC975 MC976 Б+M Копче NGFF за SanDisk X110 преминат

DEN 3466.00
DEN 3648.00

Стока
Достапно.


М. 2(NGFF) SATA КОПЧЕ Б+M SSD да се 2012 MACBOOK PRO Ретината адаптер картичка како IMAC A1398 MC975 MC976 ssd се користи за да се alow вашиот М. 2 NGFF SSD користи како SSD за IMAC A1398 MC975 MC976.
1. Одговара на следните модели на Apple 2012 MACBOOK PRO лаптоп и IMAC :
A1398 MC975 MC976
2. големина иста како и 2012 про SSD : 89x32.5mms,тоа може да го замени следните SSD :
Samsung MZ-DPC5120/0 A2, San Disk SD5 SL2-512 G-1205 E,Samsung MZ-DPC128 T/0 A2 ,MZ-DPC2560/0 A2.
3. plug and play,нема потреба возачи .
4. На просторот за складирање е задолжително,поддршка 3 големини : тип 2230,2242,2260.
5.Компатибилен со Б Клуч, Б+M Копчето М. 2 SATA SSD,како Sandisk X110, преминат преку MTS400 итн
6.Не го поддржува било M Копчето М. 2 PCI Express 4x SSD
7. НЕМА потреба од дополнително напојување.
Пакет содржина :
Адаптер картичка x1
Завртка x1

Детали

Тип:
Додади На Картички,M. 2 ДА MACBOOK PRO SSD Адаптер
Бренд Име:
IOCREST
Интерфејс Тип:
PCI Express
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
М2-MAC2012-001
М. 2:
Б Копче
Свеж

Избор на клиенти