.

.

New
400kw шангај дизел генератор 220v 50 hz од кина, производител

400kw шангај дизел генератор 220v 50 hz од кина, производител

DEN 796752.00

Стока
Достапно.

400kw шангај дизел генератор 220v 50 hz од кина, производител

Детали

Номинална моќност:
400KW
Номинална Напон:
110/120v 220/230v 380/400v
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
720A
Брзина:
1500/1800RPM
Фреквенција:
50/60Hz
Број На Модел На:
HQK400SGF
Излез Тип На:
AC Три Фаза
Име на производ:
400kw шангај дизел генератор 220v 50 hz од кина, производител
боја:
Како вашите барања
Сертификат:
CE/ISO9001/ISO14001
Гаранција:
12 месеци/1000 часа
Фаза:
ac еден/три фаза
Фактор на моќност:
0.8 заостанува
Ладење метод:
вода за ладење
почнувајќи метод:
електричен старт
Заштита одделение:
IP22/23
генератор на моќ:
400kw дизел генератор
Свеж

Избор на клиенти