.

.

New
електричен старт 400kw дизел генератор

електричен старт 400kw дизел генератор

DEN 999999.99

Стока
Достапно.

електричен старт 400kw дизел генератор
1.1 Генератор на податоци
Модел
HQC400 SGF
Режим на моќ
400 KW
Потрошувачка на гориво
208g/kwh
Номинална напон
220/380 V,230/400 V,110/220 V
Фреквенција
50 HZ/60 HZ
Брзина
1500/1800rpm
Фактор на моќност
0.8 lagged
Номинална на напон минливи на вредноста
±20-15%
Напон стабилизација на времето
1.5 s
Номинална на напонот на струја
≤1%
1.2 Дизел Мотор Податоци
Производителот&Модел
Напојува од страна на cummins&6 ZTAA13-G4
Моторот знаци
Вбризгување, turbocharging
Моторот номинална брзина
1500rpm/1800rpm
Моторот режим на моќ
440 KW
Моторот премиер моќ
400 KW
Цилиндар
6
Интер-ладење
Затворена вода за ладење
Во текот вчитај
110%
Започнете метод
24 V DC
Брзина на гувернерот
Електронски гувернерот
1.3 Алтернатор Податоци
Производител
кина stamford
Алтернатор фреквенција
50/60 HZ
Алтернатор напон
220/380 V Еден/Три фаза
Линија напон нарушување го оценувате
≤3%
Заштита одделение
IP22/23
Изолација одделение
H
Ладење модел
Авто-ладење со фановите
Побудување
Brushless,само-побудување со AVR

Детали

Номинална Напон:
110/220v,220/380v
Номинална моќност:
400KW
Фреквенција:
50/60Hz
Број На Модел На:
HQC400GF
is_customized:
Yes
Номинална Струја:
720A
Брзина:
1500/1800RPM
Излез Тип На:
AC Три Фаза
број на цилиндри :
6
боја:
како вашиот requiement
Фактор на моќност:
0.8 заостанува
сертификација:
ISO9001/CE/ISO14001
Гарантен период:
1 години или 1000 часа
Потрошувачка на гориво:
208g/kw.h
ладење метод :
вода за ладење
Алтернатор тип:
кина stamford
control panel:
LCD Дигитален панел
Функција:
Обезбеди Електрична Енергија
Свеж

Избор на клиенти