.

.

New
100 компјутери DC 4.5 V Ласерски Глава Ласерски Модул Точка Диоди Црвени Пластични Жиро Модул

100 компјутери DC 4.5 V Ласерски Глава Ласерски Модул Точка Диоди Црвени Пластични Жиро Модул

DEN 672.00

Стока
Достапно.


Опис Доведе Должина : 7 CM Главата Максимален Дијаметар : 11.8 MM Ротирачки Дел Дијаметар : 8.2 MM Уредот Дел Должина : 23 MM Оперативен Напон : 4.5 V, 51 Ohm Отпор Во идеален случај (без прашина, без гасови, не е пречка), ласерски пренос на далечина е бесконечна. Ласерската глава во случај на високо ниво на квалитетот на воздухот, оперативни струја до 20 MA, пренос на далечина може да достигне повеќе од 1 КМ. Во снег ноќ, изложеност на 500 метри од објекти, тоа е јасно видлива. За поблиско растојание, дури и во сонцето на ден, блескаше на тротоарот, надвор од зградата, исто така е јасно видлива. Апликација за производство на електронски покажувач пенкала, електронски тјунер, светилки, далечински управувач, инструментација. Други Диоди Модул Линк :

Детали

is_customized:
Yes
Пакет Тип:
преку дупка
Број На Модел На:
DC 4.5 V Ласерски Глава Ласерски Модул Точка Диоди Црвени Пластични Жиро Модул
Бренд Име:
Вашиот Цие
Тип:
Ласерски диоди
Состојба:
Нови
Свеж

Избор на клиенти