.

.

New
5 Вредности x100pcs= 500Pcs 0805 Ултра Светла SMD R G B W Y Led диоди 0805 2012 smd led Бело, Црвено, Зелено, Сино Жолта

5 Вредности x100pcs= 500Pcs 0805 Ултра Светла SMD R G B W Y Led диоди 0805 2012 smd led Бело, Црвено, Зелено, Сино Жолта

DEN 234.24

Стока
Достапно.

Добредојдовте на нашата Продавница !!!
5 Вредности x100pcs= 500 Pcs 0805 Ултра Светла SMD R G B W Y Led диоди
0805 2012 smd led Бело, Црвено, Зелено, Сино Жолта
Спецификација : Количина : 500 парчиња (5 бои x 100pcs) / Пакет Големина : 2.0 x 1.2 (mm) / x 0.08 0.05 (инчи) Емитуваат Боја : Бела Црвена Зелена Сина Жолт Светлосен Интензитет : Види Спецификација Слика Агол на Гледање : 120 Степен Напред Напон / Тековни : W/B/G : 3 V-3.2 V R/Y : 2 V-2.2 V | 20m A (секоја боја)
Спецификации, како што следува :
100pcs x Бели LED ДИОДИ
100pcs x Црвени LED ДИОДИ
100pcs x Зелена LED ДИОДИ
100pcs x Сини LED ДИОДИ
100pcs x Жолти LED ДИОДИ
Секоја вредност 100 компјутери како еден ред, сите 5 Бои во една кеса.
Волумен (MM) luminescence бои
Напон (V)
Струја (М-р)
Бендот / температура на Бојата (NM / К) 0805 (1.6 * 1.5) црвена и зелена
Црвено 2.0-2.2 V
Зелена 3.0-3.2 V
15-20
Црвено 620-625 NM Зелена 565-570 NM

Детали

Max. Обратна Тековната:
Други
Max. Обратна Напон:
Други
Max. Напред Напон:
Други
Пакет Тип:
Surface Mount
Број На Модел На:
0805 комплет
Max. Напред Тековната:
Други
Тип:
LED
Состојба:
Нови
Свеж

Избор на клиенти