.

.

New
Топла Продажба OHSEN Montre Homme Кварцен Дигитален Човек Mens Види Шок Отпорни Мода Воена Види Машки LED Спортски Пливаат рачен часовник

Топла Продажба OHSEN Montre Homme Кварцен Дигитален Човек Mens Види Шок Отпорни Мода Воена Види Машки LED Спортски Пливаат рачен

DEN 501.00
DEN 835.20

Стока
Достапно.


Сп ecification(приближно) Случај дијаметар : 4.6 cm/1.794 инчен Случај дебелина : 1.5 cm/0.585 инчен Бенд должина : 23.5 cm/9.165 инчен Бенд ширина : 2.4 cm/0.936 инчен Бенд материјал : Гумени Бендот Прилагодливи : да отпорност на Вода : да Нето Тежина : 65g Карактеристики-Нов модел со висок квалитет -Дигитален : Час, минута, секунда, часот, месец, датум, денот -12/24 часовен формат -Алармот и бројте функција-Специјален дизајн со хронограф (стоперка) во 0.01 секунда ''increment '' - Дополнителни LCD назад светло функција за да се прикаже времето јасно е дека во темнината -На водоотпорен длабочина е до 50 M (Не притиснете било кое копче во вода) -Точност : ±15 секунди месечно Парцела вклучени 1 x рачен часовник 1 x Упатство

Детали

Тип На Објект:
Дигитални Рачни Часовници
Функција:
Назад Светлина,Аларм,Отпорен на Вода,Хронограф,Шок Отпорни,Престане да се Види,да се Заврши Календарот,Плива,Авто Датум,LED дисплеј,Нуркач
Движење:
Дигитални
Бендот Должина:
23.5 cm
Кутии & Случаи Материјал:
Нема пакет
Стил:
Спорт
Бренд Име:
OHSEN
Пол:
Мажи
Случај Материјал:
Пластични
Бендот Материјал Тип:
Гума
Број На Модел На:
1615
Случај Обликот:
Круг
Отпорност На Вода Длабочина:
5Bar
Dial Дијаметар:
46mm
Затворач Тип:
Тока
Dial Прозорец Материјал Тип:
Акрилик
Бендот Ширина:
24mm
Случај Дебелина:
15mm
Свеж

Избор на клиенти