.

.

New
Tectra 2 парчиња NB-13L NB13L Li-ion Батерија + USB Двојна Полнач за Canon PowerShot Г5 г-7 X X Г-7 X Mark II G9 X SX720 ХС Камера

Tectra 2 парчиња NB-13L NB13L Li-ion Батерија + USB Двојна Полнач за Canon PowerShot Г5 г-7 X X Г-7 X Mark II G9 X SX720 ХС Камера

DEN 1708.00
DEN 1919.52

Стока
Достапно.

146 lb)

Претпазливост :
Полнење на батерија пред користење
- Само користи посебни држачи
Чувате батеријата терминали чисти
Секогаш чувајте ја батеријата во суво место
Не предизвикувајте краток спој на батеријата пакет
Не расклопување на батеријата пакет
Не го изложувајте батеријата на висока температура
.
Полначот Спецификација :
Влез : DC 5 V / 2 A
Излез : наизменична СТРУЈА 8.Мек старт функција за да се избегне штета од големи наплатат струја додека се полни.4 V / 600m A (x2)
Материјал : ABS+PC
Dimmension : 20x55x75mm
Тежина : 66g(≈0. Премиум Литиум јонска клетки, Нова Батерија на Пакет
2.Ултра Тенок Дизајн, Prefect за патување и за домашна употреба, Преносни и удобен за носење.Tectra 2 парчиња NB-13 L NB13 L Li-ion Батерија + USB Двојна Полнач за Canon Power Shot Г5 г-7 X X Г-7 X Mark II G9 X SX720 ХС Камера NB-13 L 3.4 V / 800m A (x1), DC 8. Екстра Моќ, Повеќе Снимки за Вашиот Камери
Полначот Карактеристики :
1.Постојан струја контрола за да се спречи во текот-напон, над-полнење, кратки-коло заштита.Дизајниран за Canon NB-13 L Батеријата/Bateria/Baterie/akku
2.Со микро USB кабел за лесно полнење. Висока Густина На Енергија , Екстра Долг Живот, Меморија За Слободни
4.7 V/1250m Ah Li-ion Батерија За Canon Камерите
Пакет :
2 x NB-13 L батерии
1 x USB Полначот Dual
1 x Полнење преку USB Кабел Компатибилен со : Canon Power Shot G5 X, Г-7 X, Г-7 X Mark II, G9 X, SX720 ХС Дигитални Камери
Батеријата Карактеристики :
1.Наполнете две батерии истовремено и независно.

Детали

Батерија:
Yes
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
NB-13L NB 13L NB13L
Бренд Име:
Tectra
боја:
Бела
Тип:
Стандардна Батерија
Употреба:
Камерата
Свеж

Избор на клиенти