.

.

New
CAMMITEVER 5D Русија Замокот Дијамант Beaded Везови DIY Игла Крстот Бод Дијамант Сликарство Сценско Смола Рака Цртеж на Дијаманти

CAMMITEVER 5D Русија Замокот Дијамант Beaded Везови DIY Игла Крстот Бод Дијамант Сликарство Сценско Смола Рака Цртеж на Дијаманти

DEN 780.00
DEN 1344.00

Стока
Достапно.


6882118156175614 Дијамант Сликарство US $ 8.20
/парче US $ 7.00
/парче US $ 10.49
/парче US $ 11.00
/парче US $ 12.60
/парче US $ 14.90
/парче US $ 15.00
/парче US $ 8.12
/парче US $ 29.62
/парче US $ 9.49
/парче US $ 20.50
/парче US $ 28.00
/парче
Спецификации :
1.Големина : 30x50cm
2.Материјал : Смола Пакет Се Вклучени :
1x Дијамант Сликарство
1. Се однесува на споредба маса на платно да се идентификуваат секоја дијамант број кој одговара на печатени областа на платно.
2. Вметнете ја круг крајот на dotting пенкало во dotting цемент (притисни тешко, инаку цемент може да падне).
3. Користете круг крајот да се држиме дијамант и малку притиснете го надолу за да ги добиете екстра цемент надвор.
4. Солза освен делумно филм и се држи на дијамант на платно според соодветниот број.
5. Во случај на лепење на погрешно место, отстрани погрешно дијамант со помош на пинцета.
6. Откако ќе завршите, малку притиснете надолу дијаманти со рака или книга да се чува цврсто прикачен.

Детали

Големина:
30 50cm
Стил:
Модерна
Дијамант форма:
Круг
Шаблон Тип:
Сценско
Материјал:
Смола
Pasting Област:
Делумно
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Број на Бои:
30-45
Свеж

Избор на клиенти