.

.

New
LiLoye diy среќата на семејството дијамант везови кристал Шема Полн круг Дома Декор дијамант сликарство JK984

LiLoye diy среќата на семејството дијамант везови кристал Шема Полн круг Дома Декор дијамант сликарство JK984

DEN 315.00
DEN 516.96

Стока
Достапно.

околу 6-18working дена од ЕМС C).
DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост : 1. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. Цртеж треба да се чуваат чисти, Инаку, лепило сила е нарушена.
DIY Дијамант сликарство производството чекори : 1.Ако сте задоволни со вашите производи , ве молиме да ни даде позитивни повратни информации. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. не квалитет проблем). Време На Испорака : А). A4 Модел HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела) 3.Ако не сте задоволни со стока, ве молиме контактирајте со нас, ние може да ги реши вашите проблеми и ќе ви даде одговори се задоволни . DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Вашето задоволство е многу важна за нас. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Процесот на производство е едноставно можете да креирате кратко време да заврши.

Детали

Големина:
20X30CM, 25X35CM, 30X40CM, 40X50CM, 50X65CM, 55X70CM
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Европа
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Бренд Име:
Li Loye
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Применливи Простор:
Почеток / Хотел / Office / Соба.......
Ткаенина Тип:
Платно
Тема:
верските фигури
Дијамант форма:
Тркалезна Форма
Додатоци:
Платно, Дијаманти, Алатки
Големина На Слика:
Според опции
Тип:
DIY дијамант сликарство крстот бод
Is_customized:
Yes
Местото на Оригиналот:
Жеџијанг , Кина
Свеж

Избор на клиенти