.

.

New
Цвет и Пеперутка Дијамант мозаик везана декоративни слика Вез со дијамант Слика од броеви rhinestones WX06

Цвет и Пеперутка Дијамант мозаик везана декоративни слика Вез со дијамант Слика од броеви rhinestones WX06

DEN 294.00
DEN 350.40

Стока
Достапно.


Дијамант слика : 3-Слободно Монтирање
Следниве се бесплатни, како што се отстранат грижи
Дијамант слика : 4-Производство чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање. не квалитет проблем). Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен.
DIY Дијамант сликарство комплет
1.
DIY дијамант сликарство карактеристика
1.
DIY Дијамант сликарство производството чекори
1. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Доволно смола дијаманти. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн.

Детали

Големина:
20x30cm, 30X40CM, 40X50CM, 50X60CM
Стил:
Модерна
Материјал:
Смола
Шаблон Тип:
Флорални
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Бренд Име:
магијата мајстор
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
20-60
Prodect:
цвет и пеперутка
Свеж

Избор на клиенти