.

.

New
Дијамант мозаик везана крстот бод Вез со дијаманти Слика од броеви Ѕид оркестарот уметнички Слики Шепот Ангели Y514

Дијамант мозаик везана крстот бод Вез со дијаманти Слика од броеви Ѕид оркестарот уметнички Слики Шепот Ангели Y514

DEN 311.00
DEN 369.60

Стока
Достапно.

На DIY дијамант сликарство може да се користат за декорација на семејството соба, го направи животот повеќе хармоничен. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. На DIY дијамант сликарство може да работи и да научат да се намали стресот, емоционалното прилагодување, активно размислување, подобрување на самодовербата. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. HD платно цртежи,БАЗА. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки.
Дијамант слика : 3-Слободно Монтирање
Следниве се бесплатни, како што се отстранат грижи
Дијамант слика : 4-Производство чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор.
Дијамант слика : 5-Висока вискозност и Доволно Дијамант
1* Ние користиме двострано лепило на вискозитет, не е лесно да се падне дијаманти
2* Висок квалитет сјајна плоштадот дијамант,никогаш нема да избледи
Сега , ве Молиме контактирајте со нас, ви даде најдобра услуга, и совршен производ!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти.
DIY дијамант сликарство карактеристика
1. Дијамант слика : 1-Висок Квалитет Дијамант
Дијамант слика : 2-HD Слика платно со Висок defintion сликарство платно појасни.

Детали

Големина:
30x25cm, 30x40cm, 50x40cm, 60x50cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Модерна
Бренд Име:
магијата мајстор
Форма:
три-димензионални
Материјал:
Акрилик
Употреба:
Слики
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Платно Пакување Метод:
Навива
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Број на Бои:
20-60
Prodect:
Шепот Ангели
Свеж

Избор на клиенти