.

.

New
Diy Дијамант Сликарство Шарени Черепот на Главата 5D Крстот Бод Кристал Плоштадот Вежба Целосна Diy Дијамант Везови Смола Дома Декор

Diy Дијамант Сликарство Шарени Черепот на Главата 5D Крстот Бод Кристал Плоштадот Вежба Целосна Diy Дијамант Везови Смола Дома

DEN 258.00
DEN 436.80

Стока
Достапно.


П : Може ли да се направи дијамант слика од моите сопствени слики?
A : Да пријател, ние може да се направи дијамант слика на која било големина и било слики.Експресивната сила на сликата е исклучителна, повеќе реални, три-димензионални чувство посилно. Иако нашите производи не е најевтин, но. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. Платно се направени на HD oilcloth и боја, платно не е лесно да се оштети, ефективна вода-доказ и влага доказ, луксузни квалитетни, трајни.
За да се создаде слика, вие не треба да се биде уметник! Само изберете го поставите на нашиот производ и да се создаде тоа! Изработка на дијаманти сликарство ви помага да го намалите стресот, развивање на активна размислување, па затоа е препорачливо да се вклучи и создавање на ремек-дела и вашите деца! Ова е многу возбудлив и интересен процесот
Ако се прашувате како да го направите тоа, можете да прочитате повеќе детали и знаат како да ја завршат дијамант слика од себе си. Поголем големина, подобар ефект! Ако сликата е комплексен, мала големина, ќе не е многу добро! Ако ви треба голем големината на никакви слики, ве молиме контактирајте со нас!
Нашите дијамант сликарство се полу-готови, не вклучуваат рамка.
П : Како можам да го испратам мојот сопствени слики за вас?
A : почитувани, можете да ја внесете во пораката центар и кликнете на "Испратите слика" за да ја испратите вашата сопствена слика за мене. Дијамант сечење процес е ригорозна, совршен допир, мазна и нежна, транспарентни треперење, висок индекс на рефракција, совршено се вклопуваат во екранот, повеќе сјајна. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре.
За Фото Обичај
Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај без оглед на фотографијата што сакате да се направи дијамант сликарство, како што се вашата фамилија или свој портрет, свадба слики, фотографии на патување, домашни миленици, и убава глетка и др.

Детали

Големина:
20cmx 20cm, 25cmx25cm, 30cmx30cm, 35cmx35cm, 40cmx40cm, 50cmx50cm, 55cmx55cm, 60cmx60cm
Стил:
Европа
Материјал:
Смола
Форма:
три-димензионални
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
хартиена кеса
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Применливи простор:
во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Hom
Ткаенина тип:
HD Платно
Дијамант тип:
Полн Плоштад Дијамант
алатки:
Дијамант јадење,Точка пенкало,Дупчење кал,Железо пинцети
Unfinish:
да,треба вашиот рачно изработени
Платно материјал:
Масло на платно
Го Поставите Типот:
Дома декорација
Производот Категорија:
Занаетите / Везови / Везана
Големина на Слика:
Според опција
Погоден:
Семејството, Пријателите,Децата
Свеж

Избор на клиенти