.

.

New
5D DIY Дијамант везови цртан филм blue note мечка дијамант сликарство Крстот Бод целосна вежба Кристал мозаик декорација

5D DIY Дијамант везови цртан филм blue note мечка дијамант сликарство Крстот Бод целосна вежба Кристал мозаик декорација

DEN 236.00
DEN 362.40

Стока
Достапно.

За слика Бренд име : zhui ѕвезда Porduct име : Нова генерација DIY дијамант сликарство Дијамант type : Full вежба дијамант Пакување : Боја Кутија / Кеса Димензии : ако сакате други големини,ве молиме контактирајте со нас,ние може да го прилагодите
. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
[Совети]
1. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. Ако постои нечистотија лепливоста можат да влијаат врз нив со ниска температура солидна железо. DIY производство може да се доживее чувство на постигнување, способност и упорност се посветам на трпение, стари лица и деца се соодветни. Дијаманти да остане леплива заболување на стегање. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Доволно смола дијаманти. Референца пред операцијата чекори. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Детали

Големина:
30x20cm, 45x30cm, 60x40cm, 75x50cm, 90x60cm, 120x80cm
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Цртан филм
Број на Бои:
1-30
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Форма:
Посебна
Материјал:
Смола
Бренд Име:
KAMY YI
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Pasting Област:
Целосна
Свеж

Избор на клиенти