.

.

New
Diy Дијамант сликарство Крстот бод поставува Дијамант везови Wolf & водопад 3d плоштадот/круг вежба кристал Пејст занает DK207

Diy Дијамант сликарство Крстот бод поставува Дијамант везови Wolf & водопад 3d плоштадот/круг вежба кристал Пејст занает DK207

DEN 252.00
DEN 336.00

Стока
Достапно.


Дијамант слика : 4-Совршен чекори
Лесно да се научат,Погоден за сите возрасти!
Ова е готови работи ,види,таа е многу убава ,не е тоа? Само мислев дека ова е мојот заврши ,толку среќен!
Да оркестарот соба или handsel на пријатели е исто така добар избор. Кликнете на сликата ви се допаѓа .
Кликнете на за да внесете предмет за производот
artoon
Овошје Слика Цвет
Ве молиме Имајте во предвид : Дијамант Сликарство големина е големината на сликата не големина на екранот (имаат 1-2 cm грешка)."
П : Дали дијамант вежба платно заврши ? A : Драг пријател , сите наши производи се во целосна вежба сликарство , тоа е 100% се вежба , да се заврши вежба , целата платно треба вежба дијамант . Можете да изберете еден стил ви се допаѓа . Ве молиме не двоумете се да уживате во чувството на целото семејство diy тоа togethger Содржина : 1. П : Колку време јас ќе го дадам мојот googs откако ќе плати мојата цел ? A : ние ќе ви испрати стоката во 1-4 дена по сте платиле вашата нарачка , вие ќе ги добиете вашите производи во 15-60 дена . така што голема големина ќе биде подобар ефект.
Дијамант слика : 3-Слободен колекции
Следниве се бесплатни, како ќе се отстрани грижи . Големина : 20x20cm,20x25cm,30x30cm,30x40cm,40x50cm и да дејствува. ние секогаш се обидуваме се потрудиме да обезбеди висок квалитет на производи и услуги. П : Што е облик на дијамант сликарство? A : Драг пријател , дијамант е Тркалезна дијамант везови и Квадрат дијамант везови . Сите дијамант сликарство се спакувани и за вас , клиентите треба своите рачно изработени, не е завршена, ние обезбеди потребните алатки и материјали.
Мозаикот сликарство не HD слика.(исто како ќе го изберете)
2.
за големина на : големина е со големина на сликата, не големина на екранот, има некоја грешка (1-2 cm).Answer : ___________________________ NOTE : мозаик сликарство не HD слика, тие се различни, различен стил. производи имаат многу дијаманти, таму ќе може да се имаат мал дел на дефекти, секоја слика, ние ќе ви испрати дополнителна 20% -30% дијаманти .

Детали

Големина:
20X20CM Round, 25X25CM Round, 30X30CM Round, 40X40CM Round, 50X50CM Round, 60X60CM Round, 20X20CM Square, 25X25CM Square, 30X30CM Square, 40X40CM Square, 50X50CM Square, 60X60CM Square
Стил:
Модерна
Дијамант форма:
Круг
Материјал:
Смола
Бренд Име:
магијата мајстор
Платно Пакување Метод:
Навива
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Шаблон Тип:
Животните
Надворешното Пакување:
Торба
Број на Бои:
10-60
Употреба:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,трпезарија
Поставете Тип:
крстот бод
Техника:
diy дијамант сликарство
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Материјал:
Смола Rhinestones
Рамка:
Формулиран
Тип:
дијамант везови
Стил:
Рачно изработени занаетчиски
Свеж

Избор на клиенти