.

.

New
Декоративни сликарство diy Daimond сликарство Светиот семејство дијамант везови мозаик слика за везана Дома декорација BEF195

Декоративни сликарство diy Daimond сликарство Светиот семејство дијамант везови мозаик слика за везана Дома декорација BEF195

DEN 349.00
DEN 537.60

Стока
Достапно.

На фиока само треба да се извлече вежба На вежба се држи на соодветните симболи на платно, така што завршувањето на вежба паста, а потоа полека се пополни соодветната област на секој симбол, неколку минути ќе бидат во можност да се започне.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство
Бренд : MANHUI
Големина на слика : 25*30cm 30*35cm 50*60см 70*85cm 75*90cm 80*95cm
Боја Количина : 30-45 Бои
Употреба : Почетна/Хотел/Канцеларија Декорација,Уникатен Подарок
Diamond Материјал : Смола Дупчење
За Вежба : 100% Полн Круг Дијамант
За рамка : Без Рамка, Откако ќе заврши потребни за адхезија на локалните купи Рамка
Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори
Пакет вклучуваат : комплетна вежба, печатен текстил, алатки
ЗАБЕЛЕШКА : Како и со светлосни ефекти, објекти можеби малку повеќе слики.
Внимание : Нашата дијамант сликарство е без рамка,и тоа не е готов слика,што треба да заврши себе.
И овој одличен квалитет Дијамант сликарство е без рамка за да се задржи надолу превозот цена,
Ако сакате други големина,ве молиме контактирајте со нас
Она што е дијамант слика : Дијамант сликарство, исто така познат како на DIY Дијамант Сликарство, е дијамант дизајнер кој е комбинација на исклучителна пенливи вештачки рамен дијаманти (некои несакани вежби) и добро дизајнирани модели. Во моментов се поделени во кристално круг дијамант дијаманти, магија квадратни дијамант дијаманти и квадрат дијамант дијаманти! Персонализација на фотографии : Ние се продаваат круг и квадрат вежба ако ви треба вежба со различни опис дијамант форма,ве молиме забелешка дијамант форма кога ќе ги нарачате , круг и sqaure дијамант се иста цена .

Детали

Големина:
20X25CM, 30X35CM, 50X60CM, 70X85CM, 75X90CM, 80X95CM
Стил:
Модерна
Шаблон Тип:
Портрет
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Бренд Име:
MANHUI
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Свеж

Избор на клиенти