.

.

New
Година Нови Дијамант Сликарство Плоштадот Хороскопски Животинско Дијамант Везови Мозаик Шема Крстот Бод Везана Коњ Дома Декор

Година Нови Дијамант Сликарство Плоштадот Хороскопски Животинско Дијамант Везови Мозаик Шема Крстот Бод Везана Коњ Дома

DEN 310.00
DEN 476.16

Стока
Достапно.

Бренд : Сладок Живот Име : Дијамант слика За вежба : 100% полн плоштад вежба За рамка : Без рамка Материјал : Памук cavans , смола дијаманти Пакување : Големина≤30x40cm : спакувани во торба, Големина≥30x40cm : спакувани во боја кутија за Пакување Вклучуваат : Дијамант печатен текстил,користи алатки,доволно смола дијаманти Употреба : почетна/хотел/office/декорација/уникатен подарок
ОЕМ и ODM : Вие сопствени фотографии се добредојдени да нарачана
Нашите предности :
1 Врвен квалитет;
2 Директно од голема facotry;
3 Квалитет гарантиран;
4 Конкурентни цени;
5 Сите на стоки излезе од facotry со строги тест според меѓународниот стандард. Смола дијамант јаде, не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како што се голтање.5mm, ако комплексноста,мала големина ќе не многу добро, ако треба larege големина на никакви слики, ве молиме слободно контактирајте со нас
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, големина од 2,5×2. DIY дијамант привлече личност од било која возраст може да се направи, бидејќи, вклучувајќи деца, членови на семејството и така семејството повеќе топло. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Детали

Големина:
20x30cm, 30x40cm, 38x50cm, 45x60cm, 50x65cm
Рамка:
No
Шаблон Тип:
Животните
Стил:
Новата Класична/Пост-модерни
Бренд Име:
Yumeart
Форма:
Мулти-слика Комбинација
Материјал:
Смола
Pasting Област:
Целосна
Дијамант форма:
Плоштад
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Број на Бои:
30-45
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Платно Пакување Метод:
дијамант сликарство
Техника:
Машина За Печатење
Алатки тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
3D Дијамант Везови Серија:
Дома декорација
Тип:
diy дијамант сликарство
Користење на локални:
домување,хотели,канцеларии,сали за состаноци,јадење соби,ресторан
вежба процент:
100% целосна dril
Дијамант форма:
Плоштад
Поставете Тип:
5d DIY Дијамант Сликарство Крстот Бод
Шема:
Хороскопски Животинско Дијамант Везови сликарство
мозаик везови:
Шиење Rhinestones
Свеж

Избор на клиенти