.

.

New
Висок Квалитет Мини Универзална Флексибилни Магнетна База На Носителот Стојат & Бирање Тест Индикатор Алатка Нови Пристигнување

Висок Квалитет Мини Универзална Флексибилни Магнетна База На Носителот Стојат & Бирање Тест Индикатор Алатка Нови Пристигнување

DEN 652.00
DEN 1086.24

Стока
Достапно.


Ова е еден убав индикатор алатка за вас !~
Магнетни стои дека користи switchable постојан магнет за лесен за монтажа на рамен железо или челик површини.
Корисни за одржување на dial индикатори или dial тест индикатори за време на усогласување операции.
Карактеристики :
Постојан магнет работа со ON/OFF контрола.
V-жлеб база за безбедна монтажа на цилиндрични површини.
Идеален за одржување на рачката индикатори на кој било ориентација на машина алатка за усогласување операции.
Флексибилна, цврста, и прецизни ротациони зглобови,може да се прилагоди било која насока и локација.
Моќна магнетна база, со on/off прекинувач за магнет.
Со висока стабилност, тоа ќе биде вашата идеална алатка во мерење на прецизноста работното парче поле.
Една магнетна база.
Тоа може да се користи за Бирање индикатор и Рачката dial индикатор , итн
Дизајниран со три зглобовите.
Лесно користење за metalwork парчиња.
Таму е За вклучување/Исклучување на база.
Спецификации :
Основната Големина(L x W x H) : Прибл. 40 x 29 x 35mm
Вкупна Висина : Околу. 19.4 cm
Стегање Дупка Со Дијаметар : Прибл. 8мм
Материјал : Метал
Пакет се вклучени :
1 x Универзални Магнетна База Стојат ( индикатор не е вклучен )

Детали

Бренд Име:
ZEAST
DIY Материјали:
Електрични
Свеж

Избор на клиенти