.

.

New
IBOX 3399 развој одбор со Quard јадра A53 (1.4 GHz) + Dual јадра A72 2GDDR+16GEMMC, Андроид ,Ubuntu, Debain Ibox3399

IBOX 3399 развој одбор со Quard јадра A53 (1.4 GHz) + Dual јадра A72 2GDDR+16GEMMC, Андроид ,Ubuntu, Debain Ibox3399

DEN 11952.00

Стока
Достапно.

php/%E9%A6%96%E9%A1%B5
Baidu Облак Диск: pan.com/wiki/zh/index. Стандардно, LCD панелот е 7-инчен MIPI LCD панел.
Опционални Додатоци :
X3399 е првиот 64-битна развој одбор со супер високи перформанси врз основа на индустриска контрола. RK3399, исто така, има и други нови функции, како што се поддршка на 2 G DDR3 меморија, во пресрет на тековната мејнстрим производи.дон Skype : smartfire_cn
Производ Прилагодување : светулка@ smartfire.
На x3399 развој одбор се состои од печат дупка главниот одбор, основна плоча и LCD панел.0 интерфејс, USB2. Во меѓувреме, хардвер коло го задржува вообичаен стил на 9tripod развој одбор и поддржува моќ-за вклучување/исклучување на работењето преку софтвер, спиење будење, итн.com/wiki/en/index.
IBOX3399 Развој Одбор x1 Адаптер(Кинески стандарден приклучок) x1 DB9 Сериски Кабел x1 Тип C Кабел x1
Gitlab: http : //x. Главниот одбор е дизајниран за користење на 10-слој плоча процес за да се обезбеди стабилност и сигурност, и може да се користи во многу области како што таблет КОМПЈУТЕР, автомобил, мотор, учење машина, ПОС машина, игра машина, индустријата и мониторинг во серии.com/s/1d EFIomt Лозинката:j0gt
Google Cloud Диск: drive.
RK3399 е означен во Тип-C интерфејс, вградени PCI-E интерфејс, и две камери кои ја поддржуваат функцијата за препознавање, кои помагаат за укинување на искуството при користењето на играта кутија производи.0 интерфејс, аудио влакна интерфејс, инфрацрвена интегрирани примање на главата (кој го поддржува инфрацрвено далечинско контролна функција), и две CSI интерфејси (кои може да се поврзат со две камери и MIPI
прикажување на слики во исто време).

Детали

Intergrated Функција:
Bluetooth,10/100/1000Mbps,WiFi 802.11 b/g/n,IR Приемник
Демо Одбор Тип:
рака
Процесор Бренд:
Rockchip
Интерфејс:
HDMI/РКА Излез,ТФ-Картичка Поддршка,SATA,USB OTG,2 x USB2.0
Број На Модел На:
Светулка-RK3399 ПЛУС
Капацитетот На Меморијата:
2GB
ROM Капацитет:
16GB
Бренд Име:
smartfly
RAM меморија:
2gb ddr3
ROM:
16 eMMC
ПРОЦЕСОРОТ:
Quard јадра A53 (1.4 GHz) + Dual јадра A72 (2GHz)
USB HOST2.0 Интерфејс :
2 x HOST2.0
USB HOST3.0 Интерфејс :
2 x TYPE3.0
Екранот интерфејс:
Поддршка
OS:
Android6.0, Android7.1, Ubuntu16.04, Debain9, Linux+QT
Свеж

Избор на клиенти