.

.

New
5 Мегапикселна Малина Пи Ноќ Визија Камера Прилагодливи-фокус OV5647 Сензор Малина Пи 3 Камера + Бесплатно 30CM FFC За RPI 2

5 Мегапикселна Малина Пи Ноќ Визија Камера Прилагодливи-фокус OV5647 Сензор Малина Пи 3 Камера + Бесплатно 30CM FFC За RPI 2

DEN 559.00
DEN 859.20

Стока
Достапно.


Ако сакате да ја направите фотографија или видео, можете да го извршите командата : raspistill
На пример,текст : raspistill –т 2000 -o 1. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка. Малина Пи Камера, ги поддржува сите исправки на Пи
2.На сликата подолу :
2. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот таа е примена. голи одбори, се обрне внимание на ESD штета, да се заштитат од статички електрицитет!
Софтвер : 1. Ако не сте задоволни со нашата служба за производот, Ние очекуваме позитивен фидбек и 5 ѕвезди на детални продавачот Оценка, Ние ќе го прават истото за вас. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Ние само брод да се потврди цел адреси.3 V излезна
12. Димензија : 25мм x 24mm
Пакет листата :
1 X камера
1 X 15cm FPC кабел
1 X 30cm FPC кабел
Со користење на чекори : 1. Сензор најдобри резолуција : 1080p
9.6 mm прилагодливи
7. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Ве молиме да се обезбеди малина Пи систем е на понова верзија, и отворете ја камерата функција.jpg
-т : ( времето на чекање за да фотографирате ,5000 е пет секунди). 5 мегапикселна OV5647 сензор
3. По малина пи рестартирање на системот , можете да го користите малина пи камера сега. Се користи за прилог
11. (Освен некои земји и APO/FPO) 2. Ви благодариме! Уживаат во шопинг тука!
. Нашата цел е задоволството на клиентите! 6.

Детали

Компатибилен со:
Малина Пи 3/2
Додаток Тип:
модулот на камерата
Бренд Име:
SHCHV
користат за:
Малина Пи 2 / 3
Ноќта Верзија:
Yes
Фокусна Прилагодливи:
Yes
Резолуција:
1080P
Дијагонала Агол:
60 степен
Свеж

Избор на клиенти