.

.

New
TCBWORTH 4S 14.8 V 5000mAh 25C РК LiPo батеријата За РК Авион Quadrotor Хеликоптер AKKU Летало Автомобил Камион Li-ion батерија

TCBWORTH 4S 14.8 V 5000mAh 25C РК LiPo батеријата За РК Авион Quadrotor Хеликоптер AKKU Летало Автомобил Камион Li-ion батерија

DEN 1940.00
DEN 2337.60

Стока
Достапно.

2 V , најдобро е со низок напон аларм
6, ќе Има мали грешки во големина на батеријата . Напонот треба да се одржува помеѓу 3.8 V и 3,9 V кога се чуваат
5, за Време на нормална употреба батерија , ве молиме обидете се да го контролирате напон од V 3.2 V
Напон На Пакет : 14.
TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА
TCBWORTH РК Li Po Батеријата 4 S 14.8 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)
Големина на : 160*45*32-милиметри
Тежина : 485 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.85 V, Инаку тоа е лесно да се добие гас и да ја оштети батеријата
4, Ако долго време не го користите батеријата, тоа треба да се тестира секој месец и да се направи празнење. ве молиме бидете сигурни дека пред да го купат, Батеријата големина на толеранција опсег е плус или минус 4mm
7, Ние имаме различни видови на приклучокот, а ако ви треба друг приклучок, ве молиме оставете порака во ред
8, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници прво, не отвори спорот, ние ќе се обидеме потрудиме да се обезбеди помош за вас
.8 V 5000m Ah 25 C Max 50 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Li-ion батерија со Висока Стапка на Мобилен
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 5000m AH
Континуирано Празнење Стапка : 25 C
Пукна го Оценувате : 50 C
Напон По Келија : 3.

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Број На Модел На:
4S 14.8 V 5000mAh 25C Max 50C
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Бренд Име:
TCBWORTH
Материјал:
ЛИТИУМ-ЈОНСКА
Надградба На Делови/Додатоци:
РК lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
5000mAh
Испуштање го оценувате:
25c
Макс Празнење Стапка:
50C
Напон:
4S 14.8V
користат за:
РК авион, РК автомобил, РК брод, Quadrotor
МАТЕРИЈА:
Li-Ion
Свеж

Избор на клиенти