.

.

New
TCBWORTH 6S РК LiPo батеријата 22.2 V 5200mAh 40C За РК Авион Quadrotor Автомобил Брод AKKU Li-ion батерија

TCBWORTH 6S РК LiPo батеријата 22.2 V 5200mAh 40C За РК Авион Quadrotor Автомобил Брод AKKU Li-ion батерија

DEN 3072.00
DEN 3700.80

Стока
Достапно.

Напонот треба да се одржува помеѓу 3.2 V 5200m Ah 40 C Max 80 C За RC Хеликоптер Авион Автомобил Брод Летало Quadrotor Далечински Управувач Li-ion батерија со Висока Стапка на Мобилен
Бренд : TCBWORTH Батеријата
Капацитет : 5200m AH
Континуирано Празнење Стапка : 40 C
Пукна го Оценувате : 80 C
Напон По Келија : 3.2 V
Напон На Пакет : 22.
TCBWORTH LIPO БАТЕРИЈАТА
TCBWORTH РК Li Po Батеријата 6 S 22.2 V 6 S
Максимален Напон По Пакет : 25.7 V
Максимален Напон По Келија : 4.8 V и 3,9 V кога се чуваат
5, за Време на нормална употреба батерија , ве молиме обидете се да го контролирате напон од V 3. Тоа е најдобро да се избере полначот со спречување на overcharge, исто така можете да купите B6 полначот јас нашата продавница
2, Бидејќи батеријата на превозот времето е долго, понекогаш батеријата напон автоматски ќе се откажат, ќе има напон разликата помеѓу секој батеријата ќелија , ве молиме да користите B6 полначот изборот Li Po СКЛАДИРАЊЕ полнење на владата, на напонот ќе биде избалансиран
3, Батеријата е целосно наполнета повеќе од 48 часа, но без употреба, ве молиме празнење да 3.2 V
Предлагам Наполнете го Оценувате : 1 C
Приклучок : T/XT60/XT90/EC5/JST/TRX/XT150/СМ/БАНАНА ( Ако ви треба друг приклучок, pls ми даде порака во ред)
Големина на : 160*45*47mm
Тежина : 708 G
Купувачот Читање :
1, ве Молиме полнење целост по добиени батеријата пред да ја користите , не overcharge, 1 парче покаже 4.2 V е задолжен целост .85 V, Инаку тоа е лесно да се добие гас и да ја оштети батеријата
4, Ако долго време не го користите батеријата, тоа треба да се тестира секој месец и да се направи празнење.

Детали

Употреба:
Возила & Remote Control Играчки
Четири тркала Атрибути:
Батеријата
Далечински Управувач Периферни Уреди/Уреди:
Батеријата
РК Делови и Accs:
Батерии - LiPo
За Возило Тип:
Авионите
Алатка Материјали:
Батеријата
Бренд Име:
TCBWORTH
Број На Модел На:
6S 22.2 V 5200mAh 40C Max 80C
Материјал:
ЛИТИУМ-ЈОНСКА
Надградба На Делови/Додатоци:
РК lipo батеријата
Капацитетот На Батеријата:
5200MAH
Испуштање го оценувате:
40C
Макс Празнење Стапка:
80C
Напон:
6S 22.2V
користат за:
РК авион, РК автомобил, РК брод, Quadrotor
МАТЕРИЈА:
Li-Ion
Свеж

Избор на клиенти